TrendyZprávy

Jak cestovní ruch pomáhá

V minulém čísle jsme Vás vyzvali, abyste nám napsali o vlastních zkušenostech či příkladech z okolí, jak i cestovní ruch a ti, co jsou za ním, pomáhají potřebným. První vlaštovkou byl mail od ředitele CK Adventura Petra Novotného.

Foto: Archiv P. Novotného
Nedávno převzal ředitel CK Adventura Petr Novotný od ředitele ZOO Dvůr Králové Přemka Rabase kánoi, kterou Adventura ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové zakoupila jako podporu tanzanijským rybářům. Foto: Archiv P. Novotného

CK Adventura měla vždy blízko k celé řadě charitativních i podpůrných akcí i aktivit. Snažíme se obvykle rychle, vstřícně a účinně pomoci a tyto aktivity vnímáme jako určitou přirozenou součást našeho života a vztahu ke svému okolí. Pokusím se o určitý výčet našich aktivit na tomto poli.

Dodnes všichni vzpomínáme na spontánní pomoc při velkých pražských povodních, kdy jsme se aktivně podíleli na pomoci pražské ZOO včetně záchrany lachtana Gastona, ale i pomoc zatopené Libni, kdy jsme aktivně pomáhali se záchranou více než stovky občanů uvězněných v zatopených domech. V loňském roce jsme při červnových povodních podpořili vznik webové stránky povodnovapomoc.cz.

Jsme aktivním partnerem společnosti Člověk v tísni, v roce 2013 jsme zaslali příspěvek obětem červnových povodní v ČR, jakož i tajfunem postiženým Filipínám. Společnosti ADRA jsme přispěli na likvidaci následků tsunami v Japonsku, kdy jsme uspořádali charitativní aukci nejlepších fotografií našich klientů.

Jsme partnerem záchranné akce Poslední šance na přežití v rámci záchrany ohrožených nosorožců v rezervaci Ol Pejeta. Pomáháme s transportem biologického materiálu i pravidelnými kontrolními cestami odborníků ze ZOO Dvůr Králové do rezervace Ol Pejeta v Keni. Na podporu vzácných nosorožců putuje i část z výtěžku z našich společných cest do Keni.

Pravidelně posíláme po našich průvodcích i klientech drobnou materiálovou pomoc do řady zemí celého světa. V minulosti například ke krajanům na Zakarpatskou Rus, ale i do Gruzie, Keni, Tanzánie a také na Kubu. Řadu let jsme podporovali nadační fond Inka organizující rozvoj školství v odlehlých oblastech Peru. Prostřednictvím našeho terénního speciálu Tatrabus zásobujeme každoročně českou knihovnu na Islandu.

Podporujeme i handicapované sportovce, přispěli jsme na sportovní invalidní vozík nebo jsme podpořili slepého českého horolezce při výstupu na Kilimandžáro.

Naším mottem je i podpora drobného lokálního podnikání, dáváme přednost rodinným firmám před nadnárodními korporacemi, tedy jakýsi fair trade v oblasti cestovního ruchu.

Je toho ale mnohem víc a věřím, že v tom nejsme sami.

 

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button