ITF Slovakiatur v obležení liptovských zbojníků

Od čtvrtka do neděle bude hlavní město Slovenska čelit nájezdům zbojníků. Vypravili se totiž na mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF Slovakiatur v Bratislavě. Oslaví tak 300. výročí popravy známého slovenského zbojníka.

Legenda o Jánošíkovi opět ožívá a s ní i nová pravda o tomto slovenském hrdinovi. Foto: Archiv Liptov

Legenda o Jánošíkovi opět ožívá a s ní i nová pravda o tomto slovenském hrdinovi. Foto: Archiv Liptov

Legenda o Jánošíkovi opět ožívá a s ní i nová pravda o tomto slovenském hrdinovi. Ten, kdo se chce dozvědět více, jak to ve skutečnosti bylo s jeho dopadením, měl by se zastavit na stánku regionu Liptov.

 „Príbeh o babe, ktorá podsypala hrach pod Jánošíkove nohy a uľahčila ho tak chytiť, je čistá ľudová tvorivosť. Jediný súvis je snáď kaštieľ Hrachovo na Gemeri, kde bol väznený, kým neušiel,“ usmívá se odbornice na jánošíkovskou tematiku, Ružena Antolová. Právě historička z Muzea Janka Kráľa v Liptovském Mikuláši prozradí návštěvníkům a další fakta a poznatky, které chce publikovat v knize o Jánošíkovi.

Na svoje si přijdou i děti, které se formou animovaných scének budou moct během veletrhu dozvědět zajímavosti ze života Juraja Jánošík. Uvidí tradiční zbojnické oblečení a možní si najdou i zlaté dukáty. Stačí si je jen přijít nasbírat.

Jánošík není jediným turistickým lákadlem v Liptově. Už po prvním měsíci zimní sezóny se zdá, že návštěvníci přicházejí Nízkým Tatrám stále více na chuť.

Vďaka prelomovým investíciám do infraštruktúry a turistických zariadení sme odštartovali sezónu vo veľkom štýle. Na Chopku nám vyrástlo špičkové európske lyžiarske stredisko, a pod ním zase jedinečné liptovské more, čo sa odráža na stúpajúcej návštevnosti,“ hovoří ředitelka Oblastní organizace cestovního ruchu Region Liptov, Darina Bartková.

Novinky v akvaparcích, zlepšující se služby a bohatší možnosti sportovního a kulturního vyžití vytváří z Liptova celoroční destinaci pro dovolené. Prezentaci si zájemci mohou prohlédnout na ITF Slovakiatour od 24. – 27. ledna 2013 v bratislavské Inchebě v hale B2 ve stánku s označením číslo 301.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..