Předpisy & regulaceZahraničíZprávy

Itálie zruší pandemická opatření na plážích a sníží rozestupy mezi slunečníky

Itálie po dvou letech zruší pandemická opatření na plážích. To znamená, že v krytých zařízeních na placených plážích nebude nutný covidový certifikát a sníží se rozestupy mezi slunečníky. Informovala o tom stanice Sky.
Ilustrační foto: archiv redakce

Provozovatelům plážových struktur se ale doporučuje zavést rezervační systémy a přijmout opatření, jež by omezila shromažďování lidí.

Podle předchozího pandemického nařízení na placených plážích na jeden slunečník připadala plocha nejméně deset metrů čtverečních. S novou vyhláškou se plocha sníží na obvyklých 7,5 metru čtverečních. Některé územní celky však ponechají v platnosti rozšířené rozestupy. V regionu Emilia Romagna tak na jeden slunečník bude i nadále připadat plocha 12 metrů čtverečních. Na volných plážích přestane platit pravidlo povinného rozestupu jednoho metru mezi rekreanty z různých domácností.

Pro vstup do barů a jiných gastronomických zařízení už nebude zapotřebí covidový pas. Při hudebních produkcích nebudou povinné roušky ani rozestupy. Vláda ale naléhá na provozovatele, aby zavedli opatření, která omezí shromažďování lidí, například rozšíření míst ve stínu. Placené pláže by měly také zavést rezervační systémy a upřednostnit bezhotovostní platby.

Itálie se snaží letos oživit své turistické odvětví. V zemi v posledních dvou letech chyběli především zahraniční návštěvníci. Podle Italské centrální banky činila jejich útrata v roce 2021 zhruba 21 miliard eur (525 miliard Kč), v roce 2019 to bylo přes 44 miliard eur (zhruba 1,1 bilionu Kč).

Italská vláda chystá další fázi rozvolnění od neděle. Podle deníku Corriere della Sera covidové pasy už nebudou nezbytné pro vstup do uzavřených prostorů a na pracoviště. Povinnost zůstane jen v případě zdravotnických zařízení. Není stále jasné, jak vláda změní pravidla pro nošení roušek. Podle deníku pravděpodobně zůstane povinnost mít zakrytá ústa a nos v hromadné dopravě, na úřadech a v divadlech a kinech.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button