Zprávy

Itálie je před sezonou optimistická

Workshop italských regionů prezentovaný na italském velvyslanectví v Praze se stává již tradicí, která vznikla z iniciativy velvyslance J.E.Alda Amatiho a navázané spolupráce s Asociací cestovních kanceláří ČR.

Foto: Basilicata, archiv regionu
Foto: Basilicata, archiv regionu

„Přivedli jsme do Prahy nové regiony ze střední a jižní Itálie, s bohatou turistickou nabídkou krásných až fascinujících míst,“ uvedl velvyslanec Amati. Cílem je stimulovat zájem a podnítit touhu objevovat jinou než jen známou Itálii, a to i v duchu italského způsobu života. K novým prezentacím patřily jihoitalské regiony Puglia a Basilicata, ale řada mně známých míst i ve střední Itálii. Michal Veber, tajemník ACKČR, nastínil stále rostoucí zájem o Itálii jako bezpečné země. Spolu s Chorvatskem je Itálie dnes nejvyhledávanější evropskou destinací. Nasvědčují tomu i prodeje na first moment.

V roce 2013 odjelo do Itálie na 526 tisíc českých turistů, kteří v průměru pobývali téměř 8 dnů, v roce 2014 to bylo již 659 tisíc turistů. Podle informací cestovních kanceláří došlo v roce 2015 k dalšímu nárůstu. Asi 50% českých turistů cestuje do Itálie autem, 17% autobusem a 37% letecky.

Generální tajemník Česko- italské obchodní komory Matteo Mariani uvítal oblast cestovního ruchu jako tu s jasnou nabídkou a poptávkou. Podtrhl i význam turistiky pro rozvoj dalších výměn, například v sektoru potravinářství. Itálie je jako náš obchodní partner na 5.-6.místě.

Alessandra Abagnato, ředitelka pro inovace Enitu, italské centrály pro cestovní ruch, odhadla nárůst zájmu českých turistů v minulém roce kolem 5,1%. Věří, že se letos prohloubí zájem o střední a jižní Itálii, a připomněla rovněž Svatý rok 2016 s poutními cestami do Říma a zájem o církevní turistiku.

 

Itálie fascinující, optimistická a specifická

Basilicata může turistovi poskytnout umění a přírodu, sport, folklor, gastronomii, národní parky, hory i bohatou historii a také největší mramorovou sochu Krista. Atmosféru a duch pravé Itálie nesetřený masovou turistikou je největší předností. Hlavní město Potenza ve výšce 819 m je nejvýše položeným regionálním hlavním městem.

Čtyřhvězdičkový hotel La Réunion v historické budově centra Ravenny nabízí nejen eleganci, ale i různé druhy apartmánů a suit. Jeho exkluzivita je dána umístěním (blízko všech památek Unesco a naproti hrobce se jménem Dante Alighieri), ale i pozorností k detailům včetně zdravých regionálních potravin, kvalitního víno, výletů ekologickým autem, osobního řidiče na letiště.

Víkendové balíčky za etruskou historií a také vínem nabízí Orvieto, Riveto v Umbrii má  jedno i vícedenní cesty speciální balíčky pro skupiny. Nabídka cesty ve stopách malíře, renesančního intelektuála, mistra světla a symbolů Piera della Francesca vede po malých osadách centrální Itálie i do paláců Medicejských a do dalších míst. Patřila k nejzajímavějším nabídkám, kterých zde bylo nespočet.

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button