Inspirace na dovolenou: Regiony ČR a Dovolená na kole a po vodě

Od čtvrtka 16. do neděle 19. dubna budou v Lysé nad Labem probíhat veletrhy Regiony České republiky a Dovolená na kole a po vodě 2015. Nebudou chybět ani přednášky pro odborníky cestovního ruchu od agentury CzechTourism, Královehradeckého kraje, ale také zde proběhne konference o kvalitě služeb v cestovním ruchu a českého systému kvality služeb.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Na výstavišti v Lysé nad Labem se sejdou vyznavači cestovního ruchu na společné výstavě měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů z celé České republiky. Budete se moci pokochat krásami Čech i Moravy, navštívit expozice Středočeského, Královéhradeckého a Libereckého kraje, pokochat se krásami Českého ráje, seznámit se s Třebechovickým muzeem betlémů. Prezentovat se bude Krajská hospodářská komora Středních Čech. Labužníci budou moci nakoupit dary naší země na stánku města Mikulčice, nebo ochutnat známé trubičky u stánku města Hořice.

Zájemci o cykloturistiku a vodní turistiku a sporty určitě uspokojí nabídky Asociace kempů ČR, Půjčovny lodí Jizera – Žluté lázně a Cestovní kanceláře CVOK. Pěkný bude jistě Polabský jarmark, kde řemeslníci předvedou svůj um.

Foto: Archiv veletrhu

Foto: Archiv veletrhu

V rámci doprovodného programu se uskuteční odborná přednáška agentury CzechTourism, Královéhradecký kraj bude křtít svoji novou publikaci pro turisty Špalíček výletů. Na stánku Středočeského kraje budou probíhat vědomostní soutěže o zajímavé ceny, návštěvníci budou moci ochutnat vína z Mělníka nebo šternberské koláčky a u stánku BESIPu si děti budou moci vyzkoušet jízdu zručnosti, poznávat dopravní značky nebo udělat testy ze silničního  provozu. Již tradicí se stala beseda s kronikáři a výstava divadelních kostýmů.

Nad letošním ročníkem převzali záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Středočeský kraj a Asociace turistických informačních center ČR, která bude pořádat Konferenci o kvalitě služeb v cestovním ruchu a českého systému kvality služeb.

Výstava Regiony České republiky přinese návštěvníkům pestrou paletu nabídky domácího cestovního ruchu, přírodních zajímavostí, architektonických památek, ubytovacích a stravovacích zařízení, ale i regionálního rozvoje, příkladů prospěšného sdružování měst a obcí do mikroregionů a svazků či projektů čerpání finančních zdrojů z programů Evropské unie.

Více informací najdete zde.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..