NezařazenéZprávy

Iniciativa Ochutnejte Jeseníky chystá novinky

Noky s ovocem, pomazánku z medvědího česneku, masové kuličky v nudlovém těstíčku a další podobné recepty původních obyvatel mohou ochutnávat návštěvníci Jeseníků. Region pokračuje v dlouhodobé iniciativě na podporu regionální gastronomie s názvem Ochutnejte Jeseníky. „Naším cílem je vrátit do jídelníčků jesenických restaurací původní recepty a pokrmy připravené z místních surovin. Pravá jesenická jídla si mohou turisté objednat na desítkách míst po celých horách i v podhůří,“ připomíná Andrea Závěšická, ředitelka Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Foto: Archiv Navštivte Jeseníky
Foto: Archiv Navštivte Jeseníky

Pro nadcházející letní sezonu chystá iniciativa několik novinek. „Vedle nových služeb a rozsáhlé mediální kampaně připravujeme jednotné uložiště regionálních produktů. V provozu bude již brzy a já věřím, že půjde o velmi atraktivní formu propagace místních výrobků a potravin,“ uvedla Andrea Závěšická.

„V loňském roce se nám podařilo zásadně rozšířit seznam restaurací, které hostům nabízejí tradiční recepty z Jeseníků. Letos se zaměříme právě na podporu místních producentů, chceme veřejnost seznámit s významnými chovateli, pěstiteli, výrobci a producenty,“ objasnila Andrea Závěšická.

Iniciativa Ochutnejte Jeseníky trvá od roku 2012. Zapojily se do ní desítky restauračních zařízení a regionálních producentů či výrobců. V loňském roce obdržela iniciativa jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti destinačního managementu Velkou cenu cestovního ruchu za nejlepší jednotnou kampaň.

Seznam restaurací, výrobců i recepty najdete na NavstivteJeseniky.cz.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button