Infocesta SACR připravila i psí spřežení

Řízení psího spřežení, lyžování, poznávání tradic, přednášky, diskuse, ledové iglú: i tak může vypadat infocesta pro novináře pořádaná Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Od 12. do 17. února jsme se vypravili za slovenskou zimou – čarovnou a plnou zážitků.

Psí spřežení si získalo srdce každého. Archiv: Lucie Poštolková

Psí spřežení si získalo srdce každého. Archiv: Lucie Poštolková

Vyvážený program provedl novináře po atraktivních zimních střediscích, jako jsou Jasná, Donovaly, Tatranská Lomnice a Bachledova dolina. O tom, že na svazích není nouze o sníh, jsme se přesvědčili v Donovalech, které byly doslova zasypané sněhem. Dech beroucí výhledy nás oslnily na Skalnatém plesu.

Nechybělo představení regionu Liptov, který připravuje bohaté kulturní programy, vodních parků, jako jsou Tatralandia a Gino (Bešeňová). Duch příjemného lázeňského prostředí na nás dýchl ve Vyšných Ružbachách.

Mile nás překvapila první slovenská Nestville whisky, která je na trhu od minulého roku. Koncept firmy nabízí turistům nejen degustovat, ale také projít si expozici o výrobě whisky, nahlédnout do historie řezbářství a dalších tradic. Nakouknout pod víko tanku, kde probíhá kvašení, je opravdový zážitek.

Do jedné z nejlepších sýráren jsme se vypravili na Kozí vŕšok, kde jsme si prohlédli nejen mini zoo, ale i automatizovanou výrobnu. Zdejší kozí sýr byl dokonce oceněn bronzovou medailí na světové soutěži World Cheese Awards v britském Birminghamu.

Největším zážitkem pak byla jízda se psím spřežením. Ačkoliv jsme nejezdili dlouhé vzdálenosti, vystřídali jsme se všichni – každý tak vyzkoušel řídit spřežení o pěti i třech chundelatých psech.

Doprava na Slovensko byla tradiční – celá skupina jela lůžkovým vagonem Českých drah, kde jsme si užili příjemnou atmosféru starých časů, kdy patřil vlak mezi nejpopulárnější dopravní prostředky. Vzhledem k tomu, že nabízí dopravu také osobních automobilů, jeho popularita opět roste.

Pokud budete plánovat cestu na Slovensko, můžete se inspirovat zde: www.slovakia.travel.

lp


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..