Hranice 400 milionů přenocování prolomena, Německo slaví úspěch

Německo během minulého roku zaznamenalo nárůst v počtu přenocovaných zahraničních hostů, celkově tak prolomilo hranici 400 milionů. “Předpovídanou hranici 400 milionů přenocování domácích a zahraničních turistů jsme značně překročili. Tyto výsledky potvrzují oblíbenost turistické destinace Německo, která je stále oblíbenější i mezi zahraničními návštěvníky Německa,“ vysvětluje Ernst Buchbacher, člen Spolkového sněmu, parlamentní státní sekretář Ministerstva průmyslu a technologie a pověřenec Spolkové vlády pro malé a střední podnikání.

Brandenburgská brána FOTO: Německá turistická centrála

Brandenburgská brána FOTO: Německá turistická centrála

Hromadná ubytovací zařízení s více než deseti lůžky hlásí v číslech zahraničních hostů více než 68,8 milionů přenocování, což představuje osmi procentní nárůst.

Dynamický vývoj Evropy a států BRIC

„Především evropský trh a tzv. státy BRIC se vyvíjejí nadále velmi dobře a mají velký podíl na celkových rekordních výsledcích německého příjezdového cestovního ruchu v roce 2012. Při dalším takto výrazném růstu v důležitých zdrojových trzích budeme schopni v roce 2020 prolomit hranici 800 milionů přenocování zahraničních a domácích hostů v Německu,“ zdůrazňuje Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT). Podle výsledků studií UNWTO jsou navíc výsledky příjezdového cestovního ruchu v Německu nad celosvětovým a evropským průměrem.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..