Hrad Kašperk za Karla IV.

Přijďte oslavit o víkendu 7. – 8. května narozeniny římského císaře Karla IV. na hrad Kašperk, který společně s ním letos také slaví své výročí, 660 let od svého založení. 

Foto: hrad Kašperk
Foto: hrad Kašperk

Oba dva víkendové dny bude mezi 10. a 17. hodinou probíhat středověká slavnost, kterou si připomeneme dobu panování Karla IV. K vidění budou krásné tanečnice, středověká hudba, žonglérská a akrobatická vystoupení, rýžování zlata nebo například hradní vojenská posádka v plné zbroji či výcvik bojových koní. Kromě toho se na hradním nádvoří budete moci setkat se, snad alespoň levou rukou Karla IV., tedy jeho heroldem, dalšími jeho pobočníky a přáteli. A pokud panovník nebude příliš zavalen svými majestátními povinnostmi, možná se na svůj hrad přijde podívat i samotný císař Karel.

Výjevy ze středověkého života na nádvoří, budou samozřejmě doprovázet i prohlídky hradu a to jak prostřednictvím obou hradních okruhů (Život na hradě a Stavba hradu), tak i Interaktivních prohlídek pro děti.

Pochopitelně nebude chybět spousta jídla a pití. Klobásy, smažené hermelíny, výborné kašperské placky a dokonce i zlatý hřeb celé nabídky, úžasné selátko na rožni, budete moci spláchnout například výborným strakonickým pivem, nebo širokou nabídkou nealkoholických nápojů.

Celý program naleznete na www.kasperk.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button