HOTREC má nového prezidenta a ČR je poprvé členem výkonného výboru

HOTREC, konfederace zastřešující asociace hotelů, restaurací a kaváren v Evropě, zvolila svého nového prezidenta a výkonný výbor (ExCom) s dvouletým mandátem, jenž započne dnem 1. ledna 2019. Česká republika má poprvé od svého působení v HOTREC člena ve výkonném výboru, byl jím zvolen Václav Stárek, prezident AHR ČR.

Nový výkonný výbor HOTREC se nyní skládá z prezidenta Jense Zimmera Christensena (Dánsko), viceprezidenta Marca Van Muylderse (Belgie), finančního ředitele Adriana Cumminse (Irsko), Juliana Bystrzanowského (Polsko), Ramóna Estalelly (Španělsko); Antonia Flaminiho (Itálie); Samuela Lacomba (Francie); Markuse Lutheho (Německo); Václava Stárka (Česká republika), Mortena Thorvaldsena (Norsko) a Alexandrose Vassilikose (Řecko).

„Cílem nově zvoleného výkonného výboru bude podporovat inovace a prosazovat investice do 1,9 milionu podniků v našem sektoru a také prosazovat rozumnější regulace EU. Rok 2019 se bude vyznačovat evropskými volbami a novým obsazováním Evropského parlamentu i Evropské komise. Naším úkolem bude přesvědčit legislativce EU, aby evropský zákonný rámec uvolnil růstový potenciál malých, středních i mikropodniků a podpořil podnikání,“ uvedl Zimmer Christensen.

Nově zvolený prezident a výkonný výbor budou zastupovat vysoce kompetentní společenství, jež se skládá ze 44 národních asociací působících ve 30 evropských zemích, a nabízí tak jedinečnou platformu pro sdílení osvědčených postupů a znalostí.

Václav Stárek, prezident AHR ČR a nově zvolený člen výkonného výboru HOTREC k tomu dodal: „HOTREC pro nás udělal a stále dělá velmi mnoho dobré práce a my jako dlouholetí členové ji rádi využíváme. Proto se domnívám, že je načase, aby také Česká republika vracela něco této organizaci zpět. Bude mi ctí se zapojit aktivně do tvorby strategií a spolupracovat v rámci řídicího týmu naší evropské organizace. Myslím, že je třeba jasně formulovat naše požadavky na tvorbu zdravého podnikatelského prostředí a jednoznačně se vymezit proti další, mnohdy nadbytečné administrativní zátěži, která na nás poslední léta stále více dopadá a brzdí rozvoj podnikání.“

Více informací: www.hotrec.eu

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..