Data & studieHotelyNovinky

Hotely nutně potřebují hosty ze zahraničí

Celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v České republice se v 1. čtvrtletí 2020 porovnání s loňským rokem snížil o 22 %, počet přenocování klesl o 17 %. Svědčí o tom data Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V průběhu měsíce března, kdy došlo k omezení cestování, se ale návštěvnost hotelů a penzionů propadla už zhruba o dvě třetiny.

„Uzavření hranic se samozřejmě více dotýká krajů závislých na zahraniční klientele. Praha a Karlovarský kraj mají běžně ze všech krajů nejvyšší vytíženost lůžek, ale většinu hostů tvoří cizinci (v Praze přes 80 %, v Karlovarském kraji okolo 60 %). Podpora domácího cestovního ruchu představuje proto jen část pomoci, klíčové pro obnovu sektoru bude otevření hranic,“ komentuje výsledky ČSÚ Jan Herget ředitel CzechTourism.

Počet zahraničních turistů v ubytovacích zařízeních se za první čtvrtletí snížil v porovnání se stejným obdobím loňského roku o čtvrtinu, počet domácích turistů zhruba o pětinu. Z hlavních zdrojových trhů je nejvíce viditelná ztráta návštěvnosti z Itálie, Francie, USA, Jižní Koreje a Číny, kde se meziroční pokles pohyboval mezi 40 až 60 %.
Přehledné sestavy z dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad, jsou aktualizována v Marketingovém informačním systému agentury CzechTourism zde, Tabulka dle zemí CZ a EN ke stažení zde.

Newroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button