MICEZprávy

Hotelová skupina AccorHotels vysází v rámci projektu CSR 10 milionů stromů

Nový koncept CSR projektu Planet 21 hotelové skupiny AccorHotels slibuje řadu inovací. Do roku 2020 budou všechny nové budovy zcela bez obsahu uhlíku, dále projekt slibuje snížení plýtvání potravin až o 30 % a také plánuje v rámci programu Plant for Planet vysázet 10 milionů stromů. Kromě těchto výhledů do budoucnosti představila hotelová skupina také dosavadní výsledky projektu Planet 21. Za pět let jeho působení byly všechny hotely skupiny zapojeny pro programu WATCH na ochranu dětí před zneužíváním, podařilo se snížit spotřebu vody (o 9 %), energie (o 5,3 %) a bylo vysázeno více než 4,5 milionu nových stromů.

Foto: archiv AccorHotels
Foto: archiv AccorHotels

„Projekt Planet 21 funguje v zemích po celém světě již pět let a patří mezi naše hlavní programy v oblasti trvale udržitelného rozvoje. Nyní po pěti letech máme k dispozici výsledky první fáze a jsou velmi povzbudivé. Právě proto chceme v projektu pokračovat a vytvářet bohatství udržitelným způsobem, bez negativních dopadů. Do Planet 21 zapojujeme naše zaměstnance, hosty, partnery i místní komunity, a to ve všech zemích naší působnosti. Naší vizí jsou změny ke kladným hodnotám, odpovědnějšímu a vynalézavému způsobu pohostinství všude tam, kde jsme,“ hodnotí výsledkySébastien Bazin, předseda představenstva a generální ředitel skupiny AccorHotels.

 

Planet 21/ 2016 – 2020: stejný směr, vyšší cíle

Hotelová skupina AccorHotels požádala své zákazníky o názory na otázky kolem dalších možných vylepšení projektu Planet 21 a zapracovala tyto připomínky do plánů na další roky. Ve výhledu projektu hraje významnou roli zejména šetrnost k životnímu prostředí, dále se také zaměřuje na oblast food & beverage (potraviny a nápoje – omezení jejich plýtvání i vyváženost stravy) a na oblast udržitelného řízení portfolia nemovitostí prostřednictvím HotelInvest.

 

Planet 21_diagramPlanet 21 – Část 1

Skupina AccorHotelsdosáhla v první fázi projektu Planet 21 (období 2011 – 2015) velmi dobrých výsledků. Za pět let se podařily uskutečnit dvě třetiny všech cílů programu a více než 90 % hotelů se v oblasti trvale udržitelného rozvoje stále zlepšuje. Projekt Planet 21 umožnil skupině sjednotit týmy a zapojit do něj také hosty a partnery.

Došlo také k významnému pokroku, zejména pokud jde o zpříjemnění (pohodu) na pracovišti, ochranu dětí, biodiverzitu a také dohled nad spotřebou vody a energie. Za pět let byla snížena spotřeba vody o téměř 9 % a energie o 5,3 % a uhlíkové emise byly sníženy o 6,2 %. Na konci roku 2015 byly všechny hotely zapojeny do ochrany dětí před zneužíváním (in-house projekt WATCH) a také bylo po celém světě vysázeno více než 4,5 milionu stromů od roku 2009.

[box]

Planet 21 v hotelové skupině Orbis Group

V letech 2011 – 2015 se všechny hotely skupiny Orbis Group zapojily do projektu Planet 21 a splnily cíle první fáze projektu:

  • 100 % hotelů nabízí vyváženou stravu a organizuje pravidelné akce na zvýšení povědomí o chronických chorobách vzniklých ze špatného stravování
  • 100 % hotelů třídí odpad
  • 100 % hotelů optimalizuje a redukuje spotřebu vody a energie o téměř 30 %
  • účast na programu Plant for the Planet výsadbou téměř 1.800.000 stromů v Transylvánii, Rumunsku a téměř 2.000 ovocných stromů na podporu tradičních ovocných sadů v centrálním Polsku
  • 40 % z hotelových manažerů jsou ženy.

[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button