HotelyZprávy

Hotel a&o Prague Rhea ve Strašnicích slavnostně otevřen

Slavnostní otevření Hotelu a&o Prague Rhea v pražských Strašnicích, který po kompletní rekonstrukci již pár měsíců přijímá hosty, proběhlo ve čtvrtek 4. října, symbolicky den po 28. výročí znovusjednocení Německa. Přítomen byl i Oliver Winter, zakladatel německé společnosti a&o, která hotel provozuje.

Oliver Winter, CEO společnosti a&o před artefaktem z berlínské zdi s portrétem Ganse-Dietricha Genschera. Foto: Petr Bílek, TTG

Před hotelem, který nabízí levné ubytování v 350 jednolůžkových, dvoulůžkových, rodinných pokojích a apartmánech, byl slavnostně odhalen fragment zdi, která až do roku 1989 rozdělovala Berlín na západní a východní, jako poděkování Čechům za to, že ji svým způsobem pomohli zbourat.

„V roce 1989, kdy se na tehdy ještě západoněmecké ambasádě v Praze tísnily tisíce východních Němců ve snaze dostat se na západ, mi bylo patnáct,“ řekl Oliver Winter, který tehdy žil ve východním Berlíně. „Když potom zeď padla, udělal jsem dvě základní rozhodnutí: že budu cestovat, jak nejvíc budu moci, což jsem před tím nemohl, a že nebudu pouhým zaměstnancem, že vybuduji něco vlastního,“ dodal.

To se mu povedlo. V roce 2000, kdy otevřel svůj první hostel v Berlíně, nabízela jeho společnost a&o pouhých 60 lůžek. Dnes má 25 tisíc lůžek ve 34 hostelech v šesti zemích – v Německu, Rakousku, Nizozemsku, Dánsku, v Itálii a v České republice.

Rekonstrukce budovy, ve které Hotel a&o Prague Rhea sídlí, trvala 15 měsíců a stála téměř 12 milionů eur. Kromě ubytování hotel nabízí i dětský koutek pro malé děti, perfektně vybavenou kolektivní pracovnu, snack bar, kulečníkový stůl, a pro ty, kdo chtějí ušetřit, i kuchyň. Zcela podle hesla a&o – everyone can travel.

Hotel a&o Prague Rhea je po a&o Praha Metro Střížkov již druhým ubytovacím zařízením společnosti v Praze. Více ZDE.

Naďa Rybárová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button