Holiday World 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí

Veletrh cestovního ruchu Holiday World, který se koná ve dnech 21. až 24. února 2019, přiláká na pražské holešovické výstaviště více než 40 zemí z celé planety. Významná mezinárodní akce letos kromě atraktivních exotických i tuzemských destinací poprvé přinese i umění, a to v rámci premiérového souběhu s veletrhem Památky – Muzea – Řemesla.

Jeden z nejvýznamnějších veletrhů svého druhu ve střední Evropě se v Holešovicích představí již poosmadvacáté. Holiday World 2019 tradičně přinese tipy pro cestování a dovolené všech kategorií napříč exotickými destinacemi, ale i Středomořím nebo sousedními i tuzemskými regiony.

Odborní návštěvníci veletrhu se mohou předregistrovat na webových stránkách www.holidayworld.cz. V rámci podpory odborné návštěvnosti organizátoři opět stanovili pro předregistrované návštěvníky výši vstupného na 200 Kč vč. DPH (cena na místě zůstává 500 Kč vč. DPH). Pro odbornou veřejnost jsou vyhrazeny první dva dny veletrhu.

Partnerskou zemí se pro letošní rok stala Indonésie, země více než 17 tisíc ostrovů. Najděte si cestu k úžasným příběhům a navštivte stánek Indonésie ve střední hale Průmyslového paláce.

Na veletrh se opět vracejí Izrael a India Tourism, nově se představí Jihoafrická republika. Nováčkem mezi vystavovateli bude také souostroví Turks and Caicos, kam patří např. ostrov Providenciales. Ten se umístil na 1. místě prestižní ankety o nejkrásnější ostrovy světa pro nadcházející sezonu, kterou každoročně vyhlašuje renomovaný cestovatelský server Tripadvisor.com. Ostrov je rájem potápěčů a najdete zde úžasné pláže, luxusní hotely a apartmány. Unikáty více než 40 zemí světa představí desítky renomovaných cestovních kanceláří a agentur.

Záštitu nad letošním ročníkem Holiday World převzali ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr zemědělství Miroslav Toman, agentura CzechTourism a Asociace krajů České republiky.

Program pro profesionály

Jako tradičně i v letošním roce věnují organizátoři veletrhu velkou pozornost programu pro odborníky, který je soustředěn do prvních dvou dnů konání akce. Jedním z pilířů doprovodného programu bude druhý ročník konference 360° Travel Trends, která proběhne v areálu výstaviště dne 22. února. Připraveny budou pro odborné posluchače dva bloky.

První část ponese téma influencer marketing, které nabídne tipy, návody a zkušenosti odborníků pohybujících se ve světě sociálních médií. Jednou z mluvčích bude například Aki Votrubová, která pracuje jako markeťačka a blogerka od počátků Instagramu v ČR, pomáhá českým značkám prorazit na této obrázkové síti pomocí strategie, fotek a influencerů. Její přednáška prozradí, bez čeho followery nenasbíráte, ale také nastíní, jak lze realizovat velké kampaně bez statisícových budgetů.

Cílem druhého bloku je prezentace reálných a inspirativních case study z oblasti destinačního marketingu, jejichž mluvčí reprezentuji škálu zástupců destinací za mikroregion, město, ale i zemi. Jiří Dužár, digital & strategy manager CzechTourism USA a Kanada, vám odtajní, co a koho influenceři doopravdy ovlivní a neovlivní. Poradí, jak si vybrat ty pravé influencery a jak se jim věnovat.

Co byste měli vědět…

Chystáte se na odbornou konferenci 360° Travel Trends? Pak byste měli vědět, že registrace na akci jsou již otevřeny, tak si nenechte ujít nejčerstvější informace o globálních trendech v cestovním ruchu. Důležitou informací je také, že pro účast na konferenci je nutné se samostatně registrovat. Pozor! Vstupenka na veletrh HOLIDAY WORLD 2019 neslouží jako vstupenka na odbornou konferenci.

Poznejte perly Česka

Pro odborníky z oboru cestovního ruchu se bude konat také 15. ročník seminářů Poznejte regiony České republiky 2019, který organizují agentura CzechTourism a turistické regiony ČR. Cílem seminářů je seznámit odbornou veřejnost s aktuální nabídkou jednotlivých krajů Česka, upozornit na zajímavé aktivity a akce v regionech a také na novinky v cestovním ruchu v novém kalendářním roce. Tyto novinky představí zástupci destinačních managementů, turistických oblastí a zástupci krajů. Akce se koná v rámci Holiday World v pátek 22. února.

Jak na EET v cestovním ruchu?

Odbornou konferenci týkající se EET zajišťuje Fórum cestovního ruchu, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR pod záštitou veletrhu Holiday World. Mezi hlavní témata patří změny obsažené v novele zákona o evidenci tržeb a zkušenosti se zaváděním 1. a 2. vlny EET. Zazní i aktuální informace, jakých činností se bude elektronická evidence tržeb týkat, podrobnosti nového zvláštního (papírového) režimu pro nejmenší podnikatele a rovněž, jaké daňové změny jsou v souvislosti se spuštěním další fáze EET připravovány.

Na víkend festival pro cestovatele

Cestovatelský festival Prima Zoom World Film již tradičně v rámci víkendového programu nabídne přehlídku filmů, autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů a výstav fotografií pod pokličkou cestovatelského festivalu. Tento festival bude probíhat ve dnech 23. a 24. února a návštěvníci na něm budou mít jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Holiday World poprvé s uměním

Novinkou veletrhu Holiday World 2019 je spojení s veletrhem Památky – Muzea – Řemesla, který představí nejzajímavější památkové objekty České republiky včetně církevních památek. Záštitu nad výstavou převzalo Ministerstvo kultury ČR. V rámci propojení těchto dvou veletrhů tak dojde k logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem – spojení památek a turistiky.

Více informací čtěte na www.holidayworld.cz a FB, kde najdete všechny aktuální informace o veletrhu.

Vyhrajte luxusní plavbu

Přijďte na veletrh Holiday World, pošlete kód ze své vstupenky a vyhrajte desetidenní zájezd luxusní výletní lodí od společnosti Riviera Tour. Předání ceny proběhne na veletrhu v sobotu 23. 2. za účasti vítězky Miss Princess 2018.

Společnost Riviera Tour na veletrhu nabídne:

– Hlavní sobotní výhru: Zájezd 10 dní luxusní lodí po moři

– Informace o křtu nových lodí MSC BELLISSIMA a MSC GRANDIOSA

– Mimořádné veletržní slevy na vybrané zájezdy

Newsroom TTG

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..