Holiday World 2018: celý svět v Praze

Největší středoevropský veletrh cestovního ruchu Holiday World 2018 se koná od 15. do 18. února souběžně s veletrhem gastronomie a zařízení pro hotely a restaurace Top Gastro & Hotel 2018 a cestovatelským festivalem WorldFilm.

Foto: holidayworld.cz

Na Výstavišti v Praze Holešovicích návštěvníci ochutnají, zažijí a poznají téměř celý svět. Celkem se bude prezentovat 46 zemí světa a mnoho desítek dalších subjektů, například cestovních kanceláří, regionů, měst, hotelů, vydavatelství. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Slovensko, a to na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou zemí. V rámci veletržního programu vystoupí i zpěvačka Celeste Buckingham, slovenská ethnobeat skupina Družina a řada významných cestovatelů, jako jsou Petr Horký, Jiří Kolbaba, Pavel Stehlík, Miroslav Stingl a další. Neděle 18. února bude zaměřená na rodiny s dětmi.

Vlevo Peter Weiss, velvyslanec Slovenska v České republice, vpravo ředitel společnosti Incheba Expo Praha Drahomír Medveď.

„Uvítal som návrh organizátorov veľtrhu Holiday World, aby sa práve Slovensko stalo partnerskou krajinou tohtoročného veľtrhu. Rok 100. výročia vzniku samostatného Československa a 25 rokov intenzívnej a priateľskej spolupráce Slovenskej republiky a Českej republiky ako samostatných nezávislých štátov je ideálnou a vítanou príležitosťou pripomenúť a zdokumentovať vzájomnosť i priateľstvo medzi oboma našimi národmi,“ uvádí Peter Weiss, velvyslanec Slovenska v České republice.

„Slovenská republika – partnerská země veletrhu představí v rámci veletrhu kromě vizuální prezentace slovenských zajímavostí i tradiční lidovou hudbu – hru na fujaru, která se nachází v seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Návštěvníci slovenského stánku budou moci vyhrát i lákavé pobytové ceny na Slovensku a na své si přijdou i ti, kteří milují slovenskou gastronomii, halušky jim navaří přímo mistr světa ve vaření halušek. V sobotu pak přiveze na pražské Výstaviště v Holešovicích slovenskou zpěvačku americko-švýcarského původu a finalistku druhé řady Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckingham – v sobotu odpoledne se mohou všichni těšit na krátký koncert a autogramiádu. V sobotu bude premiérově představená nová kolekce uměleckých šatů s motivy slovenských a českých míst z dílny Marie Zelenej. A představí se i sokolníci z Štiavnických Baní – z první sokolnické základní školy na světě. ,“ dodává Drahomír Medveď.

„V roce 2018 si agentura CzechTourism připomíná sté výročí od založení samostatného Československa,“uvádí  Monika Palatková, ředitelka agentury. „Pro domácí veletrhy cestovního ruchu připravila speciální výstavu fotografií k stému výročí vzniku Československa, představí nové 3D spoty koncipované jako přelety nad památkami České republiky a připraveny budou i prvky virtuální reality. Česká centrála cestovního ruchu je navíc pověřena i zajištěním marketingové podpory pro meziresortní spolupráci na spolčených česko-slovenských oslavách tohoto roku. CzechTourism pro oslavy nadcházejícího roku připravil jednotný kreativní koncept a logo, webovou prezentaci, audio i videospoty, ústřední marketingové téma bude prezentovat i v rámci Českého domu na nacházejících zimních olympijských hrách,“ dodává Monika Palatková. Doprovodný program agentury CzechTourism a bude se mimo jiné týkat českého dědictví UNESCO, klasifikace destinačních managementů, ambasadorského  programu, vzdělávání v cestovním ruchu a poznávání regionů.

Foto: 360traveltrends.com

V rámci veletrhu se 15. a 16. 2. bude konat i první ročník odborné konference 360° Travel Trends, která přinese informace o nejnovějších globálních trendech v cestovním ruchu a zasadí je do české reality. Můžete se těšit na svěží a vyvážený formát key notes, panelů, Q&A, fire-side debat, startup pitches a inovativních prezentací. Ve dvou sálech se představí problematika z oblastí influencerů a tvůrců obsahu, startupů a inovací, trendů a konsolidace v letecké a pozemní dopravě, sdílené/oportunistické ekonomiky a turistické vytěžování historických měst a památek. Lístky kupujte a program sledujte ZDE.

Ve čtvrtek 16. 2. vystoupí na veletrhu RNDr. Igor Němec, vedoucí metodický pracovník a autor odborných koncepcí společnosti GDPR Solutions a.s. a bývalý dlouholetý předseda Úřadu na ochranu osobních údajů. V rámci odborného semináře získájí účastníci odpovědi nejen na tyto otázky: Co je nařízení? Jaké jsou základní principy a zásady ochrany osobních údajů? Jaká je praxe? Co je nezbytné učinit, abychom byli v souladu s GDPR?

Na souběžném cestovatelském festivalu WorldFilm vystoupí mimo jiné fotograf pravidelně navštěvující amazonský kmen ohrožených indiánů Václav Šilha, první dobrodruzi na světě, kteří dokončili závod Lapland Polar Challenge – Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška –, spisovatel Pavel Stehlík, veterán z Afganistánu, autor bestselleru Do temnoty, i Kateřina Karásková, která přednáškou s názvem „Kde ženy vládnou“ přesvědčí o hlouposti tvrzení, že Amazonky dávno vymřely.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice

Otevírací doba: pouze pro odborníky- čtvrtek: 9.30 – 18.00 a pátek: 9.30 – 18.00, pro veřejnost- pátek/sobota: 9.30 – 18.00 a neděle 9.30 – 16.00

Vstupenky kupujte ZDE. Další informace na www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..