AkceLidéZprávy

Hledání nových cest v „salonu republiky“

Osmý ročník konference Fórum cestovního ruchu s podtitulem „Nové cesty“ uspořádala ve dnech 21.–22. listopadu 2018 v EA Hotelu Tereziánský Dvůr v Hradci Králové agentura CzechTourism (CzT).

 

Markéta Vogelová představila několik zásadních trendů v cestovním ruchu – individualizaci, zkracování cest, častější návštěvy exotických destinací či ústup od cestování ve velkých skupinách. Václav Moravec ve vysoce fundovaném příspěvku mluvil o „digitální mediamorfóze“ a varoval před zásadními změnami vnímání  světa vlivem sociálních médií. Upozornil na nový typ člověka – produživatele –, který kombinuje roli producenta a uživatele obsahu.

Téma průmyslového dědictví uvedl Tomáš Raboch z projektu Česko industriální a Jonathan Lloyd ze sdružení ERIH vysvětlil, jak zajímavým způsobem představit průmyslové dědictví. Jakub Kulhánek ze Středočeské centrály cestovního ruchu představil mapu podle populární počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, která se odehrává ve středověkém Posázaví. Mapě jako sociální síti svého druhu se věnoval Ivoš Gajdorus z firmy Mapotic.

Podnikatel a filantrop Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska zdůraznil důležitost místní komunity a spolupráce v jejím rámci pro rozvoj destinace. Lukáš Wisla z CzechTourismu i na příkladech z praxe seznámil účastníky s trendy a možnostmi influencer marketingu, Jan Dužár taktéž z agentury CzechTourism podrobně shrnul výsledky letošní konference TBEX v Ostravě.

Jan Kratochvíl a Miroslav Klusák představili produktové portfolio agentury CzechTourism a tvorbu turistických produktů v jižních Čechách přiblížili Jaromír Polášek z Jihočeské centrály cestovního ruchu, Viktor Vojtko z Jihočeské univerzity a Soňa Machová z CzT. Druhý den konference proběhly dva  workshopy, jeden zaměřený na měření výkonu destinačního managementu pod vedením Lucie Plzákové z Vysoké školy hotelové v Praze a druhý o influencer marketingu s lektory Lukášem Wislou a Jakubem Fišerem z KUbajsz.com.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button