Hlavní město poskytne dotaci 4,5 milionu korun na kongresy

Hlavní město poskytne dotaci 4,5 milionu korun na kongresy konané v Praze. Granty dostanou pořadatelé na náklady na pronájmy nebo uvítací programy, pomocí kterých je prezentovaná účastníkům konferencí česká metropole.

Foto: Pixabay

Kongresy, které dostanou příspěvek, jsou zaměřené na medicínu a vědu. Vyplývá to z materiálu, který projednali radní hlavního města.

Podporu 200 000 korun dostane Filosofický ústav Akademie věd na kongres, který patří k nejvýraznějším akcím zaměřeným na obor logiky a metodologii vědy. Kongres, který se koná jednou za čtyři roky, se uskuteční letos v srpnu.

Částku 120 000 korun dostane od Prahy také Prague Pride na výroční konferenci IGLA Europe, která je zaměřená na LGBTI komunitu (lidi s menšinovým sexuálním zaměřením či identitou). Konference se uskuteční v říjnu. V září se uskuteční kongres věnovaný forenzní genetice, na něj se radní rozhodli přidělit grant 187 500 korun Československé společnosti pro forenzní genetiku.

Podporu dalším osmi projektům musejí ještě schválit pražští zastupitelé, protože tyto granty převyšují částku 200 000 korun. Například 750 000 korun by měla dostat Česká lékařská společnost J. E. Purkyně na konferenci věnující se oblasti endoskopie. Dubnové konference se zúčastní odborníci z celého světa.

Částku 450 000 korun by měla získat také Společnost pro vědu o laboratorních zvířatech na červnový kongres. Radní se rozhodli podpořit 550 000 korun konferenci EAHA 2019, která se konala již v únoru. Jejím cílem bylo zlepšení podpory vzdělávání a výzkumu a usnadnění multidisciplinárního přístupu v péči o lidi s poruchami krvácení.

Dále má podle materiálu dostat podporu 300 000 korun konference zaměřená na rakoviny u dětí, 500 000 korun konference týkající se rakoviny trávicího ústrojí, 250 000 korun kongres o přístupu k pacientům s chronickým onemocněním ledvin, 580 000 korun mezinárodní kongres Kainonia Jana Křtitele a 600 000 korun Evropský kongres sportovní vědy, který se bude poprvé konat v zemi bývalého východního bloku.

Newsroom TTG, ČTK

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..