Partnerská sekceZprávy

Hintertux: nová lanovka ve výšce přes 3 000 metrů

Partnerský článek

Oblíbené lyžařské středisko Hintertux v Rakousku otevřelo novou lanovku Lärmstange 2 ve výšce 3 135 metrů. V kombinaci s celoročním provozem ji můžete vyzkoušet už teď a připravit se tak na nadcházející zimní sezónu.

Foto: © Zillertaler Gletscherbahn
Foto: © Zillertaler Gletscherbahn

Nová šesti sedačková lanovka Lärmstange 2 s horní stanicí ve výšce 3.135 metrů je už v provozu. Lanovka je u celoročně sjízdných sjezdovek na Kasereru a Oplereru. Velmi oblíbený mezi návštěvníky Hintertuxu je také ledový palác – přírodní, průchozí ledovcová průrva, kde je možné pozorovat různé vrstvy ledu a díky efektnímu osvětlení září rampouchy nejrůznějšími barvami.

Ledový palác

Foto: © Tirol Werbung
Foto: © Tirol Werbung

Na ledovci Hintertux je možné brouzdat nitrem ledovce v obrovské ledovcové trhlině nazvané Natur Eis Palast, která je jediným přírodním ledovým palácem na světě. K paláci se dostanete od vyhlídkové plošiny u vrcholku Gefrorene Wand ve výšce 3.250 m n. m. s jedním z nejhezčích panoramatických výhledů na hory údolí Zillertal.

V doprovodu průvodce a vybaveni helmou a lezeckým bezpečnostním pásem vejdete do ledové kapličky a dále křišťálové komory pokryté jiskřícími ledovými krystaly. Zvláštností této komory je její dno, které je tvořeno ledovcovým jezerem.

Letní lyžování
Pro lyžaře je zimní sezóna vždy příliš krátká. Na ledovci Hintertuxer Gletscher si ji ale můžete prodloužit na 365 dní v roce, protože tady mají lyžaři k dispozici i teplé roční období. Letní sluníčko a sníh jsou oblíbenou kombinací a tak se dostanete na lyžích od zmrzlé vody na sjezdovce skoro až ke zmrzlině v údolí.

[box]
Akce na ledovci Hintertux:
·               Goodboards Snowboardtest, 21. a 22. listopadu 2015.
·               FIS Ski světový pohár Opening Telemark, 26. až 29. listopadu 2015.
·               Välley Rälley Finále, 2. a 3. dubna 2016.
·               Flower Pow(d)er týdeny, 9. dubna až 1. května 2016.

[/box]

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button