Hainan Airlines na výsluní pěti hvězd

Hainan Airlines je největší čínská soukromá aerolinie a podle mezinárodní ratingové agentury Skytrax je hodnocena nejvyšším stupněm, tedy 5*. Společnost má hlavní sídlo na ostrově Hainan v jižní Číně, největší základna je však v Pekingu. Hainan Airlines již tři roky spojuje pravidelnou linkou Prahu s Pekingem. V současnosti mají cestující na výběr ze tří spojení, a to každé pondělí, středu a pátek letounem Airbus A330-300. Nejenom o tříletém působení Hainan Airlines na českém trhu, ale i o novinkách si povídáme s panem Chaorui Zhao, generálním ředitelem zastoupení společnosti v České republice.

Foto: archiv Hainan Airlines

Jak byste zhodnotil proběhlé tři roky přímé pravidelné linky z Prahy do Pekingu?

Zahájení přímých letů Hainan Airlines do České republiky představovalo pro naši společnost významný krok z hlediska strategického záměru dalšího rozšíření našich obchodních aktivit v Evropě. Po destinacích ve východní a západní Evropě tak Praha zaplnila dosud prázdné místo v naší síti v samém srdci Evropy. Očekávání byla vysoká a dnes mohu s uspokojením konstatovat, že byla nejen naplněna, ale i překonána. Přímá linka mezi Prahou a Pekingem zaznamenala velmi pozitivní vývoj v počtu cestujících a v důsledku přispěla také ke zvýšení turistického ruchu mezi oběma zeměmi, jakož i k rozvoji obchodních vztahů.

Jakou flotilou disponují Hainan Airlines?

Hainan Airlines disponují velmi mladou a moderní leteckou flotilou. Na transkontinentální tratě jsou nasazovány nejmodernější verze letadel Airbus A 330 a Boeing 787 Dreamliner, které jsou vybaveny komfortními sedadly odpovídajícími nejnáročnějším požadavkům na ergonomii, nejmodernější technikou palubní zábavy a vybavením pro obsluhu cestujících umožňujícím poskytovat palubní služby nejvyšší kvality.

Na jaká evropská letiště létáte a kam z nich směřují návazná spojení?

Vedle Prahy operují Hainan Airlines přímými lety z Číny na letiště v Paříži, Dublinu, Bruselu, Berlíně, Madridu, Římě, Manchesteru, Londýně, Edinburghu, Moskvě a Sankt-Petěrburgu. Ze všech těchto letišť existují návazná spojení do více než 70 destinací v Číně s krátkými přestupy v Pekingu, Xi´Anu, Changsha nebo Shenzhenu.

Jaké destinace operujete v Číně?

Vnitrostátní síť Hainan Airlines zahrnuje více než 70 destinací a svou hustotou poskytuje vysoké územní pokrytí Číny. Přeprava je koncentrována do 7 hubů, z nichž jsou zajišťovány návazné lety do dalších destinací. Mezi nejpopulárnější destinace v Číně patří Peking, Kanton, Šanghaj, Wenzhou, Changsha a Xi´An.

Podle agentury Skytrax jsou Hainan Airlines hodnoceny pětihvězdičkovým oceněním. Můžete uvést za jaké služby?

Toto ocenění je udělováno nezávislou světovou ratingovou společností Skytrax a týká se kvality všech aspektů služeb poskytovaných cestujícím na palubě a na domovském letišti, příchodem na odbavení k letu počínaje a rozloučením při výstupu z letadla konče. Vysoké nároky jsou kladeny na vybavení letadel, jako jsou například parametry sedadel, systémy palubní zábavy, rovněž na kvalitu podávaného občerstvení a chování palubního personálu, které v nejvyšší míře ovlivňují konečné hodnocení společnosti cestujícími. Vyznamenání pěti hvězdičkami Skytrax dosáhla naše společnost poprvé v roce 2011 a od té doby jsme pevné místo v této elitní skupině 10 leteckých společností na světě obhájili již poosmé v řadě. Na ocenění 5 hvězdičkami Skytrax jsme velmi hrdi, nicméně pro nás znamená i velký závazek a odhodlání i do budoucna poskytovat našim cestujícím služby nejvyšší kvality.

Jaké zážitky a služby čekají cestující na palubách letadel Hainan Airlines?

Hainan Airlines věnují velkou pozornost službám na palubě. Naše letadla jsou vybavena pohodlnými a prostornými sedadly. Jídla podávaná na našich palubách jsou navrhována mezinárodně proslulými šéfkuchaři. Na lince z Prahy do Pekingu mohou cestující ochutnat menu navržené speciálně pro Hainan Airlines šéfkuchařem Romanem Paulusem, několikrát oceněným michelinskou hvězdou, doplněné širokou nabídkou vybraných vín a destilátů. Vedle široké škály předkrmů a dezertů je možno si vybrat z nabídky tří hlavních chodů v ekonomické třídě a čtyř ve třídě Business. Zábavní systém nabízí širokou plejádu filmů, televizních pořadů, seriálů, hudby a v neposlední řadě her, které ocení cestující všech věkových kategorií.

V Business třídě si mohou cestující sklopit sedadla do vodorovné polohy a vychutnat si pohodlný a ničím nerušený spánek během dálkových letů. Ke zvýšení pohodlí nabízíme cestujícím v Business Class vlastní pyžamo, přezůvky a cestovní soupravu s hygienickými potřebami a luxusní kosmetikou BULGARI. Samozřejmostí je individuální podávání občerstvení dle přání každého z cestujících.

Hainan Airlines nabízejí v Praze cestujícím v byznys třídě bezplatnou transferovou službu limuzínou s osobním řidičem. V jakých dalších zemích je tato služba poskytována a za jakých podmínek?

Bezplatný transfer na a z letiště je poskytován cestujícím Business třídy na letištích jak v Praze a evropských destinacích, tak na dalších 11 letištích v Číně. Jedinou podmínkou je vlastnit letenku do Business třídy (rezervační třídy C, D, I, Z) a splnit podmínku předepsané vzdálenosti od letiště. V Praze je tento transfer poskytován z území hlavního města na letiště Václava Havla.

Cestující má nárok na 4 bezplatné transfery (2 v zemi odletu a 2 v zemi příletu). Tato služba může být velmi jednoduše zarezervována jak cestujícími, tak cestovními kancelářemi zasláním požadavku na adresu limo@hnair.com minimálně 24 hodin před odletem nebo příletem.

Plánují se nějaké novinky pro nadcházející zimní letový řád?

V zimním letovém období budeme nadále létat třikrát týdně mezi Prahou a Pekingem (v pondělí, středu a v pátek). Nově nabízíme vedle možnosti cest z Prahy také 2 nové linky – z Vídně (od 20. 10.) a Curychu (od 27. 8.) do Shenzhenu, operované letadly B 787 Dreamliner.

Vlaďka Bratršovská

 

Enter the text or HTML code here

komentáře 2

 1. Peter Kuba says:

  Po letu z Prahy do Bankgog s Hainan Air a zpet od 22/12/2019 do 8/1/2020 bych dodal, ze letadla byla starsiho data a moje zavazadlo se v Bankgog neukazalo. Totez se stalo me vedle sedici damee z USA. Moje dovolena byla zkazena 9dennim patarnim, nakupy a ted hledanim kompenzace u Hainan, coz se nejde ani nikde vyhledat?
  Peter Kuba

  • Petr Bílek says:

   Dobrý den, u nás se jistě dá komunikovat v češtině. Jsme však vydavatelství odborných médií pro cestovní ruch a PR a marketingová agentura. Veškeré záležitosti týkající se letenek a letů je třeba vyřizovat přímo s leteckou společností.
   Díky za zprávu, Petr Bílek? TTG

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..