Partnerská sekce

Gurmetský restaurant Schaufelspitz: Vysoké požitky v království sněhu

Partnerský článek

Otevřením restaurantu „Schaufelspitz“ na horní stanici lanovky Eisgrat v roce 2010 nastavil Stubaiský ledovec, největší ledovcové lyžařské středisko v Rakousku, laťku kvality horské gastronomie zase o něco výše.

Foto: www.stubaier-gletscher.com.
Foto: www.stubaier-gletscher.com.

Gastronomický průvodce Gault Millau to dobře rozpoznal a Schaufelspitz za to ocenil již podruhé. Restaurant se tak etabloval nejen v lyžařském středisku a u návštěvníků, ale také v důležitém gurmetském průvodci. Podle kritiků zde návštěvníky očekávají „současné a stylové prostory, které s jizbou, borovicovým dřevem a ohněm v krbu skládají hold tomuto vysokohorskému místu“.

Na „vrcholu ledovcového kulinářství“ může tým kuchyně a servisu hýčkat celkem 55 hostů. Třešničkou na dortu je vedle přímého pohledu do otevřené kuchyně, větrem chráněná sluneční terasa s lehátky s ovčími kůžemi, ze kterých si hosté mohou vychutnávat ohromující panorama. David Kostner zpracovává vysoce kvalitní výrobky ze zdejší oblasti i z mezinárodní kuchyně. Jídelní lístek tak zdobí pochoutky jako čerstvý stubaiský kozí sýr pod kouřovou clonou, iberijské selátko, klasika jako stubaiský schaufelspitz nebo srnčí hřbet a Kostnerova oblíbená nová interpretace špekového knedlíku či rafinované dezerty jako maracuiový koláč se zázvorovým sorbetem. Navíc vždy nějaké kulinářské překvapení v podobě denního doporučení. K tomu všemu přesvědčivý vinný lístek s rakouským zaměřením, mezinárodní klasikou i vynikající raritní brandy.

Královská večeře se jmenuje Gurmetská noc Dine & Wine
Oceněný restaurant Schaufelspitz poskytuje perfektní rámec pro Gurmetskou noc „Dine & Wine“, jejíž 3. vydání se bude konat 11.01.2014. Šéfkuchař David Kostner vytvoří společně se svým týmem šestichodové degustační menu. Ve stylovém prostředí si můžete užít jedinečný večer s lahůdkami z těch nejlepších ingrediencí. Gurmánská noc pak bude dokonalá s vhodným vínem ​​z vinařství K + K Kirnbauer.

„Dine & Wine“ lze objednat za € 125,- /osobu včetně noční jízdy lanovkou na Eisgrat, šestichodového menu a vína na: marketing@stubaier-gletscher.com.  

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button