Gumový kačer před branami Osvětimi vzbudil rozhořčení

Cestovní blogger, který sdílí fotografie gumové kachny před kultovními turistickými místy to asi vzal s touto urážlivou fotografií příliš daleko.

Blogger který spravuje instagramový účet @atuk.apil, získal velké množství sledujících za zveřejňování fotografií žluté gumové kachny před slavnými památkami, například před Buckinghamským palácem, před Petrou v Jordánsku či před Braniborskou bránou. Za nevhodnou fotografii na tratích před koncentračním táborem v Osvětimi se omluvil poté, co se stal terčem online hněvu a fotografii smazal.

Titulek jeho příspěvku zněl: „Bylo to největší vyhlazovací centrum v historii nacismu, odhaduje se, že do Osvětimi bylo posláno asi 1 300 000 lidí, z nichž 1 100 000 zemřelo, převážná většina z nich byla židovská.“ Zahrnutí smějící se kachny do fotografie však způsobilo, že byl příspěvek rychle označen jako „neuctivý“ a „urážlivý“. To bylo označeno na Twitteru oficiálním účtem Památníku a muzea v Osvětimi. 

„Co když někdo, kdo cestuje s gumovou kachnou a používá ji jako uměleckou Instagramovou konvenci, dorazí do Osvětimi?“ Účet tweetl ve středu. „Je gumová kachna před branou smrti neúctivá – i neúmyslně? Nebo je to vedlejší účinek vizuálního světa, který bychom měli přijmout / ignorovat?“, někdo odpověděl:

„Úplně neúctivý a zcela nevhodný. Nemohou přece být tak nevědomí nebo neinformovaní, aby tam byli a nevěděli o historii a utrpení, které se tam dělo. Někdy musíte udělat krok zpět ze sociálních sítí. “ „Koncept fotografování gumových kačenek v různých destinacích je rozkošný a sladký, ale zjevně to bylo velmi nevhodné a necitlivé,“.

Tento kontroverzní příspěvek přichází jen několik měsíců poté, co památník Osvětim vyzval návštěvníky, aby přestali sdílet obrázky na svých železničních tratích.

Adéla Štechová

Autor Adéla Štechová (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..