Království freeridu 700 km od Prahy

Před dvěma týdny se otevřela nová lanovka mezi středisky Arosa a Lenzerheide ve Švýcarsku. Spojila 225 km sjezdovek a nadchla vyznavače lyžování ve volném terénu. Lano je zavěšeno na vrcholech vzdálených úctyhodných 1,7 kilometru bez jakékoliv další podpory. Každá kabina má vlastní lanový systém, proto může být vytažena separátně.

Zdroj: www.arosalenzerheide.ch

Zdroj: www.arosalenzerheide.ch

Na propojení středisek se čekalo 40 let, nicméně od schválení projektu za 50 miliónů CHF   byla stavba nové lanovky dokončena za devět měsíců. Dvě kabinky, každá o kapacitě 150 osob, přepraví návštěvníky z Lenzerheide do Arosy za pět minut.

Foto: Amara Zemplinerová

Foto: Amara Zemplinerová

Lyžařské středisko Arosa Lenzerheide nabízí lyžování ve dvou údolích, třech jižních svazích, kde si přijdou na své i ti nejnáročnější lyžaři. Díky moderním lanovkám, letos přibyly dokonce tři, a široké nabídce sjezdovek se tak zařadilo mezi Top 10 Švýcarska. Zároveň je největším lyžařským střediskem v Graubündenu, je vzdálené jen 682 km z Prahy a 883 km z Brna.

pistenplan

Návštěvníci mohou skipas lyžařského regionu Arosa Lenzerheide využít také v rámci akce „Můj skipas je také jízdenka na veřejnou dopravu“, kdy je veřejná doprava na ose Arosa-Chur-Lenzerheide-Tiefencastel automaticky a bez doplatku integrována v každém platném skipasu.

Nově byly postaveny nejen tři lanovky, ale také horská restaurace Scharmoin, která se nachází na mezistanici Lenzerheide-Scharmoin-Rothorn.

TTG Czech TIP :

Dopřejte si skvělé lyžování s bydlením přímo na sjezdovce v nově otevřeném komplexu PRIVÁ  Alpine Lodge.

www.privalodge.ch

Další informace k Arosa Lenzerheide

Amara Zemplinerová, Lucie Poštolková

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..