Workshopy

Graubünden: Horská dovolená, která vám sedne

Luxusní hotel nebo příjemná horská chata? Piknik nebo gurmánské menu? Horská vesnička nebo alpské město? Pohodová túra nebo raději akční program s dávkou adrenalinu? V Graubündenu, švýcarském prázdninovém regionu č. 1, najde každý host horskou dovolenou, která mu padne. 1 000 majestátních vrcholů, 615 třpytivých horských jezer, 4 000 kilometrů velkolepých tras pro horská kola a 10 000 kilometrů působivých turistických pěších tras se nejlépe poznává individuálním způsobem.

Foto: www.cz.graubuenden.ch
Foto: www.cz.graubuenden.ch

 

Národní park

Švýcarský národní park v oblasti Dolního Engadinu, který letos slaví  100. výročí své existence, je s rozlohou 172 km2 největší přírodní oblastí a jediným národním parkem Švýcarska. Byl prvním národním parkem v Alpách a střední Evropě a je proslulý svým bohatstvím alpských zvířat a květin, které v každém návštěvníkovi obdivujícím přírodu zanechají dlouhotrvající zážitky.

http://cz.graubuenden.ch/novinky/2014/02/17/100-let-v-carsk-ho-n-rodn-ho-parku-1710.html

 

Horské kolo

Přes 4 000 kilometrů čítá síť značených tratí pro horská kola v Graubündenu. Tak legendární jako rozmanité jsou nesčetné traily, na kterých pookřeje srdce každého bikera. Zvláště oblíbený je region Lenzerheide. Zde se od náročných túr přes single tracky po pohodové túry pro rodiny a požitkáře najde vždy ideální trasa, která splní všechny nároky.

http://cz.graubuenden.ch/horska-kola-leto.html

 

Pěší turistika

V nejvyšších partiích Surselvy se v přírodní rezervaci nachází pramen Rýna – jezero Tomasee. Odtud se mladá řeka Rýn vydává na cestu dlouhou 1 231 kilometrů, aby se nakonec v Rotterdamu vlila do Severního moře. Pramen Rýna, mladý Rýn nebo impozantní Rýnskou soutěsku, které se přezdívá také „švýcarský Grand Canyon“, musíte určitě vidět.

http://cz.graubuenden.ch/pesi-turistika.html

 

Foto: www.cz.graubuenden.ch
Foto: www.cz.graubuenden.ch
Koupací jezera

Letní osvěžení a příjemné místo k odpočinku nabízí 615 třpytivých horských jezer v Graubündenu. Např. Caumasee ve Flimsu, které díky tyrkysově zelené vodě předčí krásou i některé středomořské pláže. Nebo Lai Barnagn v Savogninu, které patří mezi nejteplejší koupací jezera v Alpách.

http://cz.graubuenden.ch/index.php?id=112668&L=7

 

Výhledy

Graubünden, to jsou jedinečné výhledy. Vyjděte nebo vyjeďte lanovkami nebo horskými železnicemi nahoru a objevujte znovu a znovu nová impozantní vyhlídková místa, která otevírají rozhledy na celá údolí. Na mnoha místech jsou lanovky a horské železnice v létě již od prvního přenocování dokonce zdarma. A tak pohled na 1 000 vrcholů, jaký se naskýtá např. z Rothornu nad Lenzerheide, není vyhrazen jen horolezcům, ale může si ho vychutnat každý návštěvník.

http://cz.graubuenden.ch/priroda-kultura/priroda/priroda-v-graubuendenu.html

 

Světové dědictví UNESCO

V Graubündenu se nacházejí tři kulturní a přírodní památky UNESCO: klášter St. Johann v Müstairu, tratě Albula a Bernina Rhétské dráhy (RhB) a tektonická aréna Sardona. Pečovat o světové dědictví a udržovat ho je pro obyvatele Graubündenu samozřejmá věc. Návštěvníkům z celého světa jsou monumenty představovány s potěšením a patřičnou hrdostí.

http://cz.graubuenden.ch/vlakem-s-rhetskou-drahou.html

 

Foto: www.cz.graubuenden.ch
Foto: www.cz.graubuenden.ch
Tradiční pokrmy

Capuns, maluns nebo pizokels – graubündenská kuchyně je dodnes původní. Tři jazykové oblasti (německá, rétorománská, italská) se promítají i do odpovídající gastronomické rozmanitosti. Kulinářská zážitková cesta Graubündenem vyslyší každé přání, a tak mnozí hosté na cestě objeví své nové oblíbené jídlo.

http://cz.graubuenden.ch/priroda-kultura/gastronomie/gastronomie-v-graubuendenu.html

 

Heidi

Světový bestseller Johanny Spyriové „Heidi“ dodnes neztratil nic ze svého kouzla. Johanna Spyriová se pro román Heidi inspirovala v graubündenském Maienfeldu. Heidi jako symbol pro domov, pravdu a dobré skutky – a to již více než 120 let – patří ke Graubündenu stejně jako kozorožec, rétorománská kultura a nedotčený svět hor

http://en.graubuenden.ch/heidi.html

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button