Nezařazené

Golf v Ománu: krásná hra v krásné zemi

Omán láká golfisty a golfistky na tři osmnáctijamková hřiště a na jedno devítijamkové. Kromě travnatých fairwayí a greenů se můžete těšit na vyschlá koryta řek, hory a moře.

Muscat Hills 7th Hole
Muscat Hills, 7. jamka. Zdroj: Muscat Hills Golf & Country Club

Golfovým centrem Ománu je hlavní město Maskat, kde se nacházejí tři osmnáctijamková hřiště: Muscat Hills Golf & Country Club, Almouj Golf a Ghala Valley Golf Club. Jsou od sebe vzdáleny necelých deset minut jízdy autem. V Maskatu pak ještě máte k dispozici devítijamkové hřiště Ras al Hamra, kde pochopitelně můžete hrát dvě devítky za sebou.

Muscat Hills Golf & Country Club se nachází mezi mořem a horami, jen pět minut autem od mezinárodního letiště, kam od konce října z Prahy bude přímo létat společnost SmartWings. Muscat Hills je první travnaté hřiště v Ománu. dříve se hrálo na písku.

Muscat-Hills-5th-Hole
Muscat Hills, 5. jamka. Zdroj: Muscat Hills Golf & Country Club

„Můžete se těšit například na hru přes vyschlé říční koryto, neboli vádí. Drsná pouštní a horská krajina tvoří fascinující kontrast k zeleným plochám hřiště,“ láká na golf Sarah Goodyear, ředitelka prodeje a marketingu Muscat Hills Golf & Country Club. Green fee na 18 jamek přijde na 50 ománských rialů (cca 3100 Kč), v létě, kdy je v Ománu opravdu horko, zaplatíte 40 rialů (cca 2500 Kč).

Linksové hřiště Almouj Golf se táhne kolem mořských pláží. Při hře si tu můžete vychutnat výhledy na Ománský záliv a pohoří Hadžar. Almouj Golf navrhoval „Žralok“ Greg Norman. Za hru zaplatíte 50 riálů, o víkendu 60 riálů (3100 Kč/3700 Kč).

Almouj Golf
Hřiště Almouj Golf

Hřiště Ghala Valley leží v údolí, opět mezi mořem a pohořím Hadžar. Bylo otevřeno v roce 1971 jako vůbec první ománské hřiště, ovšem tehdy jako pouštní hřiště bez trávy. Pro Ghala Valley jsou typické úzké fairwaye, vyžadující přesnost.

ghala-golf-club-oman-11
Hřiště Ghala Valley

V současné době se uvažuje o výstavbě nového golfového hřiště na severu země v Soharu. Toto město je mimo jiné považováno za místo narození legendárního námořníka Sindibáda.

 

Petr Bílek

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button