Generální stávka ve Francii od 14. do 16. září postihne i leteckou dopravu

AČCKA upozorňuje na základě dostupných informací, že se od dnešního večera koná ve Francii generální stávka, zahrnující mj. pracovníky v letecké dopravě. Stávka potrvá od 14. 9. (19,00h) do 16. 9. (6,00h).

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Podle agentury Reuters vydaly odbory veřejného sektoru výzvu ke stávce ve snaze obnovit protesty proti celé řadě vládních reforem. Letecké společnosti byly podle francouzského Úřadu pro civilní letectví nuceny zrušit 15 % svých letů do/z Paříže (letiště Charles de Gaulle, Orly a Beauvais) naplánované na čtvrtek 15. 9. z důvodu připojení pracovníků řídícího letového provozu k národní stávce veřejného sektoru.

Cestujícím doporučujeme, aby se obrátili pro další informace o čtvrtečních letech na své letecké přepravce, z nichž většina bude aktualizovat svůj letový řád během dnešního dne. Před odjezdem na letiště je vhodné zkontrolovat letové informace v reálném čase na webových stránkách letecké společnosti. Každopádně lze očekávat zpoždění a rušení letů. Rovněž doporučujeme cestujícím, aby se na letiště v Paříži dostavili s předstihem a ponechali si časovou rezervu pro cestu na letiště veřejnou dopravou, která by mohla být narušena.

Podle Asociace leteckých společností (Airlines for Europe), která vznikla v lednu 2016 s cílem revolučně změnit leteckou dopravu v Evropě, bylo k červnu letošního roku zrušeno přes 3.000 letů a konalo se 20 stávek. Dle ekonomické studie společnosti PricewaterhouseCoopers, týkající se dopadů stávek na cestovní ruch v Evropě, se v letech 2010 – 2015 konalo v letecké dopravě celkem 167 stávek, což nějakým způsobem omezilo 475.000 leteckých spojů a přes 2 mil. cestujících. Nejvíce demonstrací bylo zaznamenáno ve Francii, Řecku, Itálii a Portugalsku, tedy v zemích závislých na cestovním ruchu.

AČCKA

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..