Gastronomické zážitky Švýcarského jara ochutnáte v Praze a Třeboni

Návštěvníci Prahy se mohou ocitnout ve víru švýcarských trhů na břehu Vltavy. Každou březnovou sobotu hostí farmářské trhy na pražské Náplavce prodejce švýcarských specialit v rámci akce Švýcarské jaro.

Gastronomie v kantonu Wallis Foto: Archiv: Švýcarské jaro

Gastronomie v kantonu Wallis Foto: Archiv: Švýcarské jaro

První gurmetská akce se koná hned první březnovou sobotu. Švýcarský den s kantonem Wallis na Farmářských trzích můžete navštívit na Rašínově nábřeží od 8 do 14 hodin. Nebudou chybět tradiční masky z údolí Lötschental, sýry, čokoláda, sušené maso, klobásy, víno a raclette. Tradiční švýcarské speciality budete moct ochutnávat na stejném místě také o sobotách 9., 16. a 23. března.

Pražské hotely nezůstávají pozadu a připravily Měsíc švýcarské kuchyně, který potrvá celý měsíc. Labužníci se tak mohou vydat do hotelu Leonardo, Hilton a Yasmin, na Petřínských terasách, Green Yacht či do Sokolovny Průhonice.

Na Kulinářský výlet do Švýcarska můžete zajít do hotelu Yasmin 21. března.  Program obohatí i vystoupení alphornistů ze svatého Mořice. Vstup včetně konzumace tradičních švýcarských jídel a produktů stojí 590 korun. Akce začíná v 18 hodin.

Gastronomie kantonu Wallis  Zdroj: Švýcarské jaro

Gastronomie kantonu Wallis Zdroj: Švýcarské jaro

Pokud dáváte přednost pohybu, v Třeboni bude celá sobota 16. března zasvěcena Švýcarskému dni, kdy si budou moct účastníci vyzkoušet chůzi s holemi. Program začíná v 10 hodin na Masarykově náměstí, zájemci se mohou těšit na švýcarské speciality, raclette, promítání, brožury a knihy o Švýcarsku, výstavu fotografií oblasti Jungfrau a přednášku.

Na všech uvedených akcích bude probíhat soutěž a 10 výherců obdrží věcné ceny. Všichni výherci pak postoupí do druhého kola, kde je hlavní cenou zájezd s ČEDOKem pro 2 osoby a dále zájezd CK V-tour, pobyt ve walliském Ovronnaz a jízdenky na švýcarské dráhy.

Švýcarské jaro je multižánrový program, který pořádán v rámci kulatého výročí uznání České republiky roku 1993. Akce tak připomíná dobré a přátelské vztahy mezi oběma zeměmi. Program probíhá celý březen v Praze a ve 14 partnerských městech Švýcarska. Cílem je přiblížit Švýcarsko České republice a podpořit dialog mezi oběma zeměmi.

Podrobnější informace o akcích probíhajících v rámci Švýcarského jara najdete wwww.svycarskejaro.cz.

 

 

 

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..