František Kupka: přijďte na výstavu a na přednášky

Dílo českého malířského velikána představí od 7. září Národní galerie ve Valdštejnské jízdárně. Do Francouzského institutu ve Štěpánské  můžete přijít na cyklus přednášek „Kupka a kubismus“. První se uskuteční už 5. září v 18 hodin.

První přednášku povede paní Brigitte Lealová, jedna z hlavních kurátorek pařížské výstavy a zástupkyně ředitele Národního muzea moderního umění v Centre Pompidou. Po přednášce bude následovat promítání filmu „Kupka, průkopník abstraktního umění“, který společně produkují ARTE GEIE, Zadig Productions, RMN Grand Palais a Česká televize.

Přednáška i promítání jsou součástí doprovodného programu retrospektivní výstavy Národní galerie Praha – František Kupka, která představí dílo tohoto českého velikána symbolismu a abstraktní malby v celé jeho šíři a bude k vidění v prostorách Valdštejnské jízdárny od 7. září 2018 do 20. ledna 2019.

Další z cyklu přednášek, na kterých vystoupí francouzští kurátoři a historici umění, jež se podíleli na přípravě francouzské podoby této výstavy, jsou tyto:

10. 10. 2018, 18 hodin:    Kupka a mašinismus (Pierre Brullé)
7. 11. 2018, 18 hodin:       Kupka jako kreslíř a ilustrátor (Markéta Theinhardt)
5. 12. 2018, 18 hodin:      Kupka a umělecká skupina v Puteaux (Germain Viatte)

Všechny přednášky se konají na půdě Francouzského institutu v Praze (Štěpánská 35, Praha 1), vstup na ně je zdarma a jsou simultánně tlumočeny do češtiny. Na všechny akce srdečně zve Luc Lévy, rada pro kulturu a spolupráci a ředitel Francouzského institutu v Praze.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..