DopravaZprávy

Francouzské aerolinky Joon končí

Letecká společnost Joon, která zahájila svou činnost v roce 2017 a je jsou dceřinou společností Air France, ukončí činnost.

Foto: Air France

Vedení Air France uvedlo ve své tiskové zprávě, že se značka Joon, jež cílila především na mladé lidi, neuchytila a že díky množství značek na trhu nebylo hospodárné udržet složitost současného portfolia. Společnost Joon bude začleněna zpět pod mateřskou Air France, která si od integrace zaměstnanců a flotily letadel Joon slibuje optimalizaci procesů a zjednodušení provozu. „Pluralita značek vytvářela na trhu zbytečně složitosti a ve výsledku značku Air France oslabila. Navzdory mnoha pozitivním dopadům, které nám společnost Joon přinesla, bylo pro zákazníky, investory i samotný trh složité jim porozumět,“ uvádí tisková zpráva. Nicméně všechny lety, které jsou pod Joon aktuálně prodané, se uskuteční, teprve poté je převezme společnost Air France.

Aerolinky Joon se specializovaly na kratší lety po Evropě, z pařížského letiště Charlese de Gaulla operovaly na linkách do Barcelony, Berlína, Lisabonu či Porta. Od letošního března měly nahradit také společnost Air France na linkách z Prahy do Paříže, ale k tomu již nedojde. Nic se tedy nezmění, Air France bude prodávat nadále 6 letů z Prahy do Paříže denně. 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button