Zprávy

Francie se před terorismem neskloní

Náš způsob života funguje na principu svobody, rovnosti, bratrství. Milujeme život, naši svobodu, lásku a nikdo nám tyto hodnoty nemůže vzít. Tato slova zaznívala i tvář v tvář neskutečné hrůze, kterou prožívala Paříž tváří v tvář ovzduší války, kdy samotní lékaři, ošetřující těžce zranění museli postupovat jako váleční zdravotníci. I když Francie rychle reagovala teroristické útoky nemohly neovlivnit cestovní ruch.

Paříž, Foto: Marta Jedličková
Paříž, Foto: Marta Jedličková

“Útoky ve Francii způsobily pokles zájmu o předvánoční poznávací pobyty po Evropě o deset procent, největší propad je právě u zájezdů do Paříže“, uvedla ředitelka dovolena.cz Student Agency Eva Sedlmajerová. Zájem o letenky do Paříže v týdnu bezprostředně po útocích výrazně opadl, podle meziročního srovnání dokonce o 70%“, říká ředitelka prodeje letenek Student Agency Věra Janičinová.

Během týdne po útocích prodej autobusových jízdenek poklesl o deset procent. Autobusová linka Praha-Paříž však funguje standardně podle běžného jízdního řádu a s žádnými komplikacemi se nesetkáváme ani na hranicích s Francií ani přímo v hlavním městě,“ uvedla ředitelka autobusové dopravy Student Agency Ivana Kašická.

Atout France vydalo prohlášení o opět otevřených památkách i obnovené dopravě. Konala se různá setkání včetně kongresu Snav, asociace cestovních kanceláří v Marseille, jejíž prezident zdůraznil: „Před terorismem se neskloníme.“ Mobilizovali se i všichni profesionálové z Ile de France, kteří se den po událostech sešli, aby společně jednali o svých dalších krocích. Francie se nevzdává.

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button