flypop – nový Ryanair pro dálkové lety?

Minulý rok se ukázal pro dálkový nízkonákladový trh jako obzvláště náročný. Nová low-cost letecká společnost flypop si však myslí, že má odpověď. Podle jejího generálního ředitele se ostatní letecké společnosti chovají špatně. Flypop se chystá vrhnout se na trh dálkových letů mezi Velkou Británií a Indií.

 

Nino (Navdip) Singh Judge, generální ředitel letecké společnosti flypop.

Při vzniku aerolinek flypop část názvu POP znamenala People Over Profit, tedy nejdřív lidi, pak zisk. Generální ředitel letecké společnosti Nino Judge však tvrdí, že teď to znamená mnohem více: Planet Over Profit. Jednou z předností této letecké společnosti bude povinný poplatek za kompenzaci uhlíku. To znamená, že v každé prodané letence bude započteno přibližně 6 liber na financování projektů na snížení emisí oxidu uhličitého.

flypop bude zpočátku létat z londýnského Stanstedu do dvou cílových destinací: Amritsaru a Ahmedabadu, přičemž let bude trvat kolem 10 hodin. Poprvé by se mělo letět po novém roce. Frekvence bude zpočátku třikrát týdně střídavě do obou destinací.

Letadla budou mít třídu economy. V prvních třech řadách si cestující budou moci přikoupit větší prostor pro nohy a v těchto řadách bude letecká společnost zkoušet také možnost zakoupit si tři sedadle vedle sebe a udělat si z nich jakýsi gauč („skycoach“).

Vizuál interiéru letadel.

I přesto, že ještě flypop ještě nevzlétla,  dívá se Nino Judge do budoucnosti optimisticky a uvedl seznam dalších destinací v Indii, například Kalkatu, kam by mohla společnost létat. Další expanze by měla zahrnout linky do Pákistánu, Bangladéše a na Srí Lanku. V budoucnu flypop plánuje zavést i transatlantické lety a v létě na letišti Stansted zřídila kancelář. Na plný provoz má flypop najet nejpozději do léta 2020.

Adéla Štechová

Autor Adéla Štechová (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..