Doprava

FlixBus v Česku roste, za první rok přepravil 2,3 milionu cestujících

FlixBus za sebou první rok působení na českém dopravním trhu přepravil v rámci Česka a mezi ČR a zahraničím 2,3 milionu cestujících. Od zítřka do své sítě přidává město Sokolov a mezi Prahou a Libercem navyšuje frekvenci spojení o 30 %.

[wzslider info=“true“]

„Je za námi první rok existence na linkách vnitrostátní dopravy.  Postupně do naší sítě přidáváme další nová města i zastávky, chytřeji propojujeme možnost kombinace cestování na vnitrostátních i mezinárodních linkách a v neposlední řadě pracujeme i na technologických inovacích v naší službě,“ uvádí Pavel Prouza, ředitel FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

Nově budou budou některé autobusy FlixBus zajíždět na trase mezi Prahou a Karlovými Vary až do Sokolova a Chebu. Týdně se jedná o více než 30 spojů. V Liberci dopravce přidává druhou zastávku v centru města na ulici Fügnerova. Na této trase také dojde k navýšení počtu spojení o 30 % až na 15 spojení mezi Prahou a Libercem denně.

Pokud jde o technologické inovace a nabídku služeb, od srpna FlixBus zkušebně zavádí neomezené připojení k internetu v kvalitě 4G/LTE a plánuje odblokovat streamovací služby jako Spotify, Youtube, iVysílání ČT a další s maximálním datovým tokem 1 Mb/s. Zákazníci zelených autobusů mohou v rámci většiny vnitrostátních tras navštívit i zábavní portál v prohlížeči svých zařízení na stránce media.flixbus.com. Zde najdou aktuální polohu vozidla zobrazenou na mapě, informační zprávy, filmy a hry. Aktuální polohu vozidla najdete i v aplikaci. Aplikace FlixBus je integrovaná v Google mapách a jízdenky je možné platit přes Google Pay.

FlixBus též postupně zavádí možnost rezervace vybraných sedadel. O sedadla s nejlepším výhledem v autobuse je pochopitelně největší zájem a tuto možnost budou mít i cestující, kteří přistoupili v průběhu cesty. Rezervace sedadel je volitelná a její cena začíná od 9 Kč. V případě dvoupatrových autobusů je možné rezervovat si „panoramatická“ místa v horním patře nebo sezení u stolků, u jednopodlažních autobusů pak například sedadla za řidičem.

V květnu tohoto roku FlixBus se svými zelenými autobusy expandoval poprvé za oceán a spustil pravidelná spojení na západním pobřeží USA, kde nyní pokrývá přes 40 destinací v Kalifornii, Nevadě a Arizoně. Do konce roku chce nabízet až 1000 různých spojení denně. Se značkou FlixTrain se společnost ve spolupráci s dopravními partnery vydala také na německou železnici.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button