Doprava

FlixBus uvažuje o vstupu na americký trh

Je německé autobusové společnosti FlixBus Evropa už malá? Od příštího roku se Flixbus chystá působit i ve Spojených státech. Měl by operovat ze základny v Los Angeles a konkurovat místním dálkovým dopravcům, jako jsou Greyhound nebo Megabus.

Autobusy FlixBus jsou nejen u Brandenburgské brány k vidění již běžně. Zdroj: FlixBus

„Americký dopravní trh se mění,“ uvedl André Schwämmlein, obchodní ředitel FlixBusu „Význam veřejné dopravy a ekologického cestování postupně stoupá.“ Charakteristické zeleno-oranžové autobusy by od příštího roku měly vozit i Američany.

Samotný FlixBus přitom žádné autobusy nevlastní, nýbrž využívá stávající místní a regionální autobusové dopravce. A podle stejného modelu by měla fungovat síť dálkových linek i ve Spojených státech. Zatím FlixBus vyslal několik zaměstnanců do Los Angeles, aby tam zřídili místní sídlo společnosti.

Největším dálkovým autobusovým dopravcem ve Spojených státech je tradiční firma Greyhound, která ročně přepraví nejméně 18 milionů cestujících a má 7000 zaměstnanců. Společnost FlixBus vznikla v roce 2013 po liberalizaci německého trhu s meziměstskou autobusovou dopravou a loni přepravila kolem 30 milionů cestujících. V Německu od zvýšila svůj tržní podíl na více než 90 %.

Petr Bílek

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button