DopravaPartnerská sekceZprávy

FlixBus přináší posílení na trase Praha-Brno a přidává zastávku na pražském letišti

Partnerský článek

Nové jízdní řády pro zimní období jsou platné od 10. prosince. FlixBus k tomuto termínu navyšuje počet spojů na trase mezi Brnem a Prahou v pátek na 41 spojů denně. Některé zelené autobusy na této trase nově zajíždějí až na Letiště Václava Havla Praha. Na jednotlivé cesty, kde zelené autobusy rotují, počítá dopravce také s větší časovou rezervou.

Foto: FlixBus

„Nejvýraznější změna nastává na trase mezi Prahou a Brnem, kde měníme četnost spojení – ve všední den si naši zákazníci mohou zakoupit jízdenky do 28 spojů. Na víkend dochází k posílení frekvence – od pátku do neděle na cestu vyjede až 41 spojů denně,“ uvádí mluvčí FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko Martina Čmielová.

Nově zelené autobusy z Brna zajíždějí až na Letiště Václava Havla Praha. Jedná se denně o 10 spojení ve všední den a 14 o víkendu obousměrně. Nejlevnější jízdenku si zákazníci na této trase mohou pořídit už od 149 Kč.

Na trase mezi Prahou a Libercem si v zimním období mohou zákazníci rezervovat jízdenky na 8 spojů denně ve všední den, od pátku do neděle na 10 spojů denně. Na trase Praha – Plzeň vyjíždí 8 spojů ve všední den a 12 o víkendovém v obou směrech. V Plzni je také přidaná nová zastávka u Divadla Alfa. Nové zastávky FlixBus pro pohodlí a dostupnost zákazníků přidává i na spojích mezi Prahou a Karlovými Vary – v Praze na Hradčanské a v Karlových Varech jde o zastávku Tržnice.

Všechny spoje z Prahy směrem na Tábor a České Budějovice nově zajíždějí až do Českého Krumlova. Jde denně o 10 spojů ve všední den a až 16 o víkendu. V Táboře autobusy nově zastavují přímo na autobusovém nádraží.

Mezinárodní spoje a cestování do Alp
České zákazníky může potěšit zejména snadné spojení mezi Prahou a alpskými středisky. S přestupem v Mnichově je možné dopravit se do míst jako Stubaier Gletscher nebo Kitzbühel a jejich okolí a možnost zakoupit si jízdenku spolu se skipassem za zvýhodněnou cenu. Frekvence spojení mezi Prahou a Mnichovem je až 9 spojů denně. K dalšímu navýšení počtu spojů dojde v období Vánoc.

Změna zimního jízdního řádu počítá také s úpravou časového plánu směrem do Berlína a zpět. Díky otevření nového úseku dálnice D8 je plánovaný příjezd do Drážďan uspíšen o 10 minut.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button