DopravaZprávy

FlixBus posiluje mezinárodní dopravu z Prahy do Polska a Německa

Partnerský článek

FlixBus dále rozšiřuje nabídku svých spojů z Prahy. K současným 60 denním spojům do mezinárodních destinací v celé Evropě přibudou od 31. srpna nové spoje do Polska a Německa. Zelené autobusy pojedou z Prahy bez přestupu do polské metropole a do oblíbených cílů jako je Vratislav. Současně zdvojnásobuje FlixBus díky novým linkám frekvenci spojů ke stávajícím cílům v Německu. Města jako Norimberk, Heidelberg nebo Mannheim jsou tedy nyní dosažitelná až osmkrát denně a to bez přestupu.

Foto: FlixBus
Foto: FlixBus

Od 31. srpna 2016 budou zelené autobusy vyrážet z pražského hlavního nádraží a z autobusového nádraží Florenc do Liberce, Varšavy, Vratislavi a až osmkrát denně do Mannheimu, Heidelbergu, Heilbronnu, Norimberku či Ludwigshafenu. Bettina Engert (tisková mluvčí FlixBusu) k tomu říká: „Se startem nových linek posilujeme Prahu jako mezinárodní dopravní uzel. 31. srpna vyrazí zelené autobusy poprvé do klasických cestovních cílů, jako jsou Varšava nebo Vratislav. Současně zvyšujeme frekvenci spojů do Německa. Jedná se především o univerzitní města jako je Heidelberg, Mannheim nebo Norimberk, do kterých pojedou spoje až osmkrát denně bez přestupu. Vytváříme tak atraktivní nabídku nejen pro naši nejmladší cílovou skupinu.“

Jízdenky pro nové přímé spoje do Polska a Německa jsou dostupné v prodejně FlixBusu na pražském autobusovém nádraží Florenc, na webových stránkách www.FlixBus.cz nebo přes bezplatnou mobilní aplikaci, a to od 379 Kč.

Příklady spojení: Praha <> Norimberk (DE), 8 x denně, 3:25 h; Praha <> Vratislav (PL), 1x denně, 4:15 h

 

Nová funkce mobilní aplikace FlixBus

Díky nové funkci zelené aplikace pro iOS, Android a Windows nabízí FlixBus jako první přímé automatizované informace v případě zpoždění autobusů. Bettina Engert: “V naší bezplatné aplikaci si uživatelé mohou zakoupit jízdenku ve svém jazyce, vyhledat si dostupné spoje a získat informace ke své cestě. Nově jsou zákazníci v případě zpoždění informováni přímo přes push notifikace v naší aplikaci.“

Díky využití GPS Live-Tracking je FlixBus v kteroukoliv dobu schopný určit pozici svých zelených autobusů a vypočítat potenciální zpoždění. Check-in se provádí pomocí QR kódu přes aplikaci přímo u autobusu a je tedy proveditelný bez nutnosti tištění jízdenky. Změna rezervace a storno jízdy jsou možné do 15 minut před odjezdem, a to bezplatně. Díky zásuvkám v autobuse, velkému odstupu sedadel, klimatizaci i možnosti zdarma transportovat až tři zavazadla nabízí FlixBus vysoký komfort jízdy.

[box]

Nové spoje, které FlixBus nabízí od 31. srpna:

SPOJE FREKVENCE (denně) DÉLKA (nejrychlejšího spoje) Zdroj: www.FlixBus.cz (CZK) PŘÍMÝ SPOJ
Praha <> Vratislav, PL 1 x 4:15 h 379,00 CZK X
Praha <> Varšava, PL 1 x 9:05 h 479,00 CZK X
Praha <> Norimberk, DE 8 x 3:25 h 379,00 CZK X
Praha <> Heidelberg, DE 2 x 6:30 h 729,00 CZK X
Praha <> Heilbronn, DE 1 x 5:40 h 729,00 CZK X
Praha <> Mannheim, DE 2 x 6:59 h 729,00 CZK X
Praha <> Ludwigshafen, DE 2 x 7:15 h 729,00 CZK X
Praha  <> Liberec. CZ 1 x 1:25 h 89,00 CZK X

 [/box] 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button