FlixBus míří do Turecka

Globální poskytovatel mobility a turecká společnost Actera Group se dohodli na připojení největší dálkové autobusové přepravy v Turecku do sítě spojů FlixBus.

Foto: FlixBus

Kamil Koç aktuálně obsluhuje 61 měst napříč zemí a jen v loňském roce společnost přepravila 20 milionů cestujících. Nyní se nabídka spojů postupně začlení do rozsáhlé sítě FlixBusu, která aktuálně nabízí více než 350 tisíc spojení denně do 2 tisíc destinací ve 28 zemích v Evropě a USA. Dohoda vstoupí v platnost po schválení regulačními orgány a očekává se, že bude dokončena v příštích několika týdnech.

Když se startup a digitální technologie setkávají se sta lety zkušeností

„Jsme velmi rádi, že můžeme společnost Kamil Koç přivítat v naší zelené síti a společně zahájit novou éru služeb na tureckém dopravním trhu. Naší vizí je nabídnout zelenou a chytrou mobilitu pro všechny a jsme nadšeni, že náš inovativní přístup, pohodlné služby i vysoký standard bezpečnosti a kvality přepravy můžeme nyní rozšířit také do Turecka. A to právě díky lokálním znalostem a know-how dopravní společnosti Kamil Koç. Po vyhodnocení stávajících aktivit budeme pracovat na dalším rozvoji sítě a optimalizaci spojů na základě poptávky, abychom tak zákaznickou zkušenost ještě zlepšili. Díky naší technologické platformě a dalším inovacím získají turečtí cestovatelé výhodnou nabídku ve formě velké sítě autobusových spojů, vysokých bezpečnostních standardů a obecně komplexnějších a pohodlnějších možností cestování,“ říká Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixBus.

Od startupu k přednímu mezinárodnímu hráči

Společnost FlixBus vznikla v roce 2013 během deregulace trhu autobusové dopravy v Německu a rychle vyrostla na pozici poskytovatele s nejrozsáhlejší sítí dálkových autobusů v Evropě. Za toto období pomohla dopravit se do cíle více než 100 milionům cestujících. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím dnes FlixBus nabízí síť, která zahrnuje více než 29 zemí, a v blízké budoucnosti má ambice rozšířit se na další trhy. Za méně než šest let se stal lídrem na trzích v několika evropských zemích včetně Německa, Itálie, Francie, Beneluxu a Polska a vytvořil v tomto odvětví přes 10 tisíc pracovních míst. Jen v roce 2018 přepravila společnost 45 milionů cestujících po celé Evropě a USA.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..