DopravaPartnerská sekceZprávy

FlixBus expanduje. Zdvojnásobuje mezinárodní linky

Partnerský článek

Zelená vlna expanze společnosti FlixBus se dostává do další faze. Společnost zdvojnásobuje od dubna počet svých mezinárodních linek z Prahy a Brna. Nově se objeví autobusy FlixBusu v destinacích jako Záhřeb, Krakov, Budapešť, Maribor, Gent nebo Maastrich, a to až 5 krát během dne a noci. Dále nové linky spojují mezinárodní letiště po celé Evropě jako například amsterdamský Schiphol nebo letiště ve Stuttgartu. Společnost zároveň rozšiřuje své služby mimo metropolitní centra a zahajuje spojení s Ostravou a Olomoucí.

Foto: archiv Flixbus

„Od 6. dubna rozřišujeme v České republice naši mezinárodní nabídku do dalších evropských směrů. Cestující si mohou vybrat z denních a nočních linek FlixBusu, které směřují do nejžádanějších destinací v Chorvatsku, Polsku, Slovinsku, Německu, Nizozemsku nebo Belgii. Cestující si nyní dokonce mohou naplánovat svou cestu FlixBusem prostřednictvím Googlu. Zelená síť se svými 120 000 denními spoji ve 21 zemích byla nedávno zařazena do služby Mapy Google,” říká Nina Göbbels, tisková mluvčí společnosti FlixBus.

 

Nová nabídka FlixBusu: Denní a noční evropské destinace

„FlixBus nabízí novou zelenou alternativu cestujícím z České republiky. Evropské letní destinace v Chorvatsku a Slovinsku budou propojeny autobusovými linkami ve dne i v noci,” dodává Nina Göbbels, tisková mluvčí FlixBusu. Očekáváme zvýšenou poptávku po nových linkách do destinací jako je Záhřeb nebo Maribor, která jsou skvělými místy pro letní dovolené,” dodává Nina Göbbels, mluvčí FlixBusu.

Jízdenky pro nové linky je možné zakoupit na adrese www.FlixBus.cz nebo přes aplikaci FlixBus App a ve více než 24 000 spolupracujících partnerských organizacích v Evropě nebo v prodejním místě na autobusovém nádraží v Praze na Florenci (ÚAN Florenc).

 

Další lokální expanze FlixBusu: Ostrava a Olomouc nově začleněny do zelené sítě

Vedle evropských center FlixBusu – Prahy a Brna bude společnost dále rozšiřovat svoji nabídku v České republice a od letošního dubna přidá další regionální destinace do své zelené sítě. „Chceme propojit do naší sítě více regionálních destinací jako je Ostrava a Olomouc. Naším cílem je poskytovat pohodlnou, udržitelnou a cenově dostupnou mobilitu rovněž v regionech a nejen mezi metroplemi,” říká Bettina Engert, vedoucí oddělení komunikace společnosti FlixBus.

První zelené autobusy spojí přímo Ostravu a Olomouc s destinacemi v Polsku, Německu, Belgii a Nizozemsku. Tato města jsou spojena se širokou evropskou sítí FlixBusu pouze s jednou tranzitní zastávkou.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button