Partnerská sekceZprávy

Fjällräven Polar 2018

Partnerská sekce

Fjällräven Polar je 300 km dlouhá cesta na saních tažených psím spřežením přes arktickou pustinu. Letos je v provozu nový systém přihlašování jednotlivých zemí, který nabízí ještě více lidem šanci zúčastnit tohoto úžasného dobrodružství.

Foto: Fjällräven

 

Co je Fjällräven Polar?

Tohoto životního dobrodružství se účastní 20 lidí obyčejných lidí z celého světa. Mají běžná zaměstnání a koníčky, nyní se ale vydají na saních tažených psím spřežením ze Signaldalen v Norsku do Väkkäräjärvi ve Švédsku, na trasu dlouhou 300 km. Učí se od týmu odborníků Fjällräven a jsou vyzbrojeni nejlepším zimním oblečením a vybavením od této švédské značky. Řídí vlastní sáně, starají se o své vlastní psy, připravují si vlastní jídlo a zakládají vlastní tábořiště. To vše, aby ukázali, že kdokoli se správnou přípravou a vybavením může zvládnout jakékoli zimní dobrodružství.

Novinky pro rok 2018

Dne 16. listopadu 2017 se otevře přihlašování na dubnovou, týdenní akci psích spřežení. Lidé z celého světa se budou moct hlásit pomocí fotek a videí přes internetovou stránku Fjällräven Polar, aby získali jedno z 20 dostupných míst.

Přihlášky musí být podány na základě státní příslušnosti. Klíčové trhy Fjällräven, jako je Německo, Spojené království a Švédsko měly v minulých ročnících k dispozici dvě místa – jedno volené internetovým hlasováním, druhé porotou Fjällräven. Jiné, menší trhy, jako je většina Asie a východní Evropy, byly seskupeny dohromady. Tento rok však bude seskupení do regionů následující:

 1. Region Severský východ: Švédsko/ Finsko/ Pobaltí
 2. Region Severský západ: Norsko/ Dánsko/ Island
 3. Region Středomoří: Francie/ Itálie/ Španělsko/ Portugalsko/ Řecko/ Turecko/ Kypr
 4. Region UK / Benelux: UK/ Irsko/ Benelux
 5. Region GAS: Německo/ Rakousko/ Švýcarsko
 6. Region střední Evropa: Polsko/ Česko/ Slovensko/ Maďarsko/ Slovinsko/ Chorvatsko/ Srbsko/ Albánie/ Bosna a Hercegovina/ Rumunsko/ Moldavsko/ Makedonie
 7. Region Asie 1: Korea/ Japonsko/ Tchaj-wan/ Indonésie/ Filipíny
 8. Region Asie 2: Čína/ Thajsko/ Malajsie/ Vietnam/ Singapur/ Austrálie/ Nový Zéland
 9. Region Severní Amerika: USA/ Kanada
 10. Region svět: Ostatní země
Foto: Fjällräven

„Letos chceme rozšířit možnost přihlašování na Fjällräven Polar,“ říká Andreas Cederlund, Fjällräven Polar Event Manager. „Chceme, aby se mohlo přihlásit více lidí z více zemí. To znamená, že malé státy, které mají dvě místa na Polar, budou muset tato místa postoupit i ostatním tak, aby  mělo možnost soutěžit více zemí. Věříme, že seskupením zemí do regionů můžeme v některých z nich zvýšit zájem o přihlašování, zejména pokud se jedná o země se vzájemnou rivalitou.“

Možnost zaslat přihlášku bude až do 14. prosince. Automaticky se kvalifikuje osoba s největším počtem hlasů z každého regionu. Porota Fjällräven poté vybere druhou osobu z každé skupiny na základě kvality jejich přihlášky a s ohledem na to, jak tato osoba bude zapadat do skupiny (zkušenosti, věk a pohlaví).

Samotná akce Fjällräven Polar se uskuteční od 9. do 15. dubna 2018. Na facebookovém profilu Fjällräven budou denně sdíleny aktuality z výpravy a na Instagramu pak inspirativní snímky zachycující náladu celé události.

[box]

Fjällräven Polar v číslech

 • Na Fjällräven Polar 2017 bylo zastoupeno 14 zemí.
 • Více než tři miliony prokliků na webových stránkách – o 106 % více než v roce 2015.
 • 922 000 hlasů bylo přiděleno 1 468 přihláškám
 • Globální dosah on-line obsahu byl 516 000 000, což bylo zvýšení o 266 % oproti roku 2015, částečně díky novým webovým stránkám a intenzivnějšímu online marketingu.

[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button