Data & studieZprávy

First minute dovolené jsou čím dál oblíbenější

First minute prodeje zájezdů na léto 2020 spustila CK Blue Style letos na začátku října. Od té doby eviduje při meziročním srovnání nárůst zájmu ze strany klientů o většinu nabízených letních destinací. Nárůst prodejů ve first minute nabídkách, jak z hlediska prodaných zájezdů, tak počtu klientů zaznamenaly zejména destinace jako Řecko, Bulharsko, Itálie, Egypt, Tunisko a další. Ve všech případech se jedná o desítky procent navíc.


„Nákupy zájezdů ve first minute nabídkách jsou v popředí zájmu českých turistů už několik let. V meziročním srovnání nám prodej zájezdů ve first minutech už teď vzrostl více než o čtvrtinu. Zároveň se navyšuje počet dovolených, na které vyráží početnější rodiny, skupiny přátel s dětmi nebo prarodiče s vnoučaty,“ říká Ondřej Rušikvas, provozní ředitel CK Blue Style. „Pravidelně sledujeme, jak a co klienti nejčastěji nakupují, abychom mohli naší nabídku co nejvíce přizpůsobit jejich potřebám,“ doplňuje.
Češi si při plánování dovolené uvědomují, že při včasném výběru mají k dispozici širokou nabídku zájezdů, typů ubytování i jednotlivých pokojů. Díky tomu velmi dobře znají výhody first minute nabídek cestovních kanceláří. CK Blue Style se specializuje na řadu oblíbených přímořských destinací, jejichž prodej se ve first minute nabídkách navýšil o více než 25 %. Výborně se prodávají řecké ostrovy, velký zájem je letos také o italskou Kalábrii, dále pak o Egypt, Tunisko, Bulharsko a další.
„Řecké ostrovy patří dlouhodobě mezi velmi oblíbená dovolenková místa. My jsme v jejich prodeji velmi úspěšní a zájem o ně neustále roste. Osobně je považuji za ideální místo na trávení dovolené s dětmi, v početnější rodině nebo skupině. Velkou radost nám také dělá nárůst zájmu o Itálii, konkrétně Kalábrii,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.
CK Blue Style zaznamenává ve first minute nabídkách zájem nejenom pro Léto 2020, ale i pro exotiku 2019/2020. Jedná se zejména o Spojené arabské emiráty, Seychely nebo Maledivy. „Zájem o Spojené arabské emiráty roste významně. A není se čemu divit. Tato destinace nabízí nepřeberné množství aktivit a vyžití včetně kvalitních služeb, odpočinku na plážích u moře, krásného prostředí a dobrého jídla. To vše za velmi příznivé ceny,“ doplňuje Lenka Pátek.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button