V Českém Krumlově začne v pondělí Festival vína

V pondělí 11. 11. 2013 začíná svatomartinským přípitkem Festival vína v Českém Krumlově. Do historicky prvního festivalu se zapojí 15 vinařství, z nichž bude pět zahraničních. Akce potrvá až do konce listopadu. Cílem je nabídnout kvalitní vína, propojit je s gastronomií a prodloužit turisticky atraktivní sezonu.

Festival vína Český Krumlov 2012; Zahájení na náměstí 11.11.2012 Photograf: Libor Svacek; box@fotosvacek.cz; Cesky Krumlov; CZ.

Festival vína Český Krumlov 2012; Zahájení na náměstí 11.11.2012
Photograf: Libor Svacek; box@fotosvacek.cz; Cesky Krumlov; CZ.

Lidé si společně připijí v symbolickém čase: v pondělí 11. 11. v 11 hodin a 11 minut, a to přímo na českokrumlovském náměstí Svornosti.

„Chceme představit tento nápoj tak, aby sloužil k potěše smyslů i ducha,“ řekl Pavel Fučík ze Sdružení cestovního ruchu, které akci pořádá ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem. Bude to nejen příležitost hodovat a bavit se, ale také se o vínu mnohé dozvědět. Proto organizátoři uspořádají celkem 11 doprovodných akcí, mezi nimiž je i přednáška o hostinách na krumlovském zámku, filmové promítání, vinné plavby na vorech s degustací a také aromatické masáže.

Patnáct českokrumlovských restaurací bude příští týden servírovat svatomartinskou husu. Vzácnou příležitost dostanou lidé v Café & Bistrot v synagoze, kam mohou zajít ve svátek 17. listopadu na nedělní oběd a ochutnat kosher vína spolu s konfitovaným husím stehnem se šouletem.

Zájemci o zahraniční nabídku okusí vybrané druhy vín ze Slovinska, Německa, Rakouska, Maďarska a Itálie. Nebude přitom chybět ani sortiment vinařství z italského partnerského města Českého Krumlova, jímž je San Gimignano. Bohaté menu slibuje tuzemská produkce. „Máme velkou radost, že se nám podařilo do Krumlova přilákat zástupce všech vinařských podoblastí Moravy,“ zdůraznil Pavel Fučík.

Nejočekávanější akci je Zahradní slavnost vína v sobotu 16. listopadu od 14 hodin ve vytápěném stanu v Pivovarské zahradě. Zájemci mohou vybírat ze stovky vzorků vín od českých, moravských i zahraničních vinařů a ta, která je při degustaci zaujmou, si budou moci koupit za zvýhodněné ceny. Během celého odpoledne vinaři se zájemci rádi pohovoří a poodhalí tajemství svých produktů. Zahrají dvě kapely – rockoví Chlapi v sobě a moderní cimbálovka Medicimbal.

Kompletní program najdete zde.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..