Festival TourFilm v Karlových končí!

Festival cestovatelských filmů TourFilm v Karlových Varech po 52 letech končí. Pořádání mezinárodního festivalu cestovatelských filmů bylo pro pořadatele, agenturu CzechTourism, finančně náročné. V době internetu a volného cestování chce agentura peníze investovat efektivněji, uvedla mluvčí agentury CzechTourism Ivana Vejvodová.

Na videu vítězný snímek festivalu TourFilm z roku 2016 v kategorii spotů do 3 minut. Režisér Daghan Celayir.

Na festivalu v Karlových Varech každoročně soutěžily snímky ve dvou kategoriích, mezinárodní kategorii TourFilm a národní TourRegionFilm. Soutěž TourRegionFilm pro snímky propagující jednotlivé kouty České republiky bude agentura podporovat nadále, filmy se ale budou promítat na jiných cestovatelských festivalech.

„Festival byl založen před 52 lety, kdy jsme nemohli cestovat. Dnes, kdy je možné vyjet prakticky kamkoliv a na YouTube jsou tisíce cestovatelských videí, je možné využít tyto finanční prostředky mnohem efektivněji. Do budoucna se proto zaměříme na podporu jen té části festivalu, která rozvíjí domácí cestovní ruch,“ uvedl ředitel agentury CzechTourism Jan Herget. Soutěž promo spotů, vlogů nebo dokumentárních filmů z Česka bude agentura dál podporovat i finančně.

Výsledky letošní soutěže TourRegionFilm plánuje CzechTourism vyhlásit v lednu 2020 na Festivalu 5 kontinentů v Brně. Snímky by se mohly objevit na jiných, tematicky podobně zaměřených festivalech, jako je například Expediční kamera, Kolem světa, Snow Film Fest nebo Mezinárodní festival outdoorových filmů.

Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) může agentura uvolněné peníze využít na propagaci návštěvnosti regionů a přispět tím k vytváření nových pracovních míst.

V loňském 51. ročníku festivalu soutěžilo 453 snímků, z 316 v mezinárodní kategorii a 119 v soutěži TourRegionFilm. V mezinárodní soutěži každoročně soutěžili tvůrci z desítek zemí, včetně exotických destinací, jako jsou Ekvádor, Peru, Filipíny nebo Nepál. Porota cestovatelské filmy oceňovala v několika podkategoriích, například promo spoty, vlogy nebo dokumentární filmy. TourFilm byl nejstarším cestovatelským filmovým festivalem, v posledních letech se konal v karlovarském Národním domě.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..