Začíná festival Open House

O víkendu 16.17. 5. 2015 se otevřou v Praze běžně nepřístupné památky v rámci festivalu Open House. Festival ukáže sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, okolo nichž jsme zvyklí jen procházet. V některých památkách budou probíhat exkurze v organizovaných skupinách a kvůli omezené kapacitě je nutné se dopředu objednat.

Tančící dům Foto: CzechTourism
Tančící dům Foto: CzechTourism

Florentinum, Kramářova vila, Plynojem Palmovka, Živnobanka, Tančící dům a mnoho dalších objektů přivítá návštěvníky. Zatím jich je na seznamu více než 30. Organizátoři připravují také doprovodný program.  Open House Praha je součástí celosvětové sítě městských festivalů Open House Worldwide, která sdružuje festivaly Open House ve více než 20 městech (např. Londýn, New York, Řím, Barcelona, Helsinki, vloni poprvé Vídeň, …).

K akci bude vydán tištěný katalog, jenž bude dostupný i na webu. Zde se účastníci dozvědí, kde je vstup zcela volný, kde budou návštěvy probíhat v organizovaných skupinách a kam je kvůli omezené kapacitě nutné se předem zaregistrovat. Infocentrum bude umístěno v hotelu Fusion v Jindřišské ulici; některé z jeho designově různorodých pokojů si zájemci budou moci v rámci Open House také prohlédnout.

„Festival Open House zpřístupňuje budovy nebo jejich části, které jsou po většinu roku veřejnosti uzavřeny. Přitom tyto budovy tvoří tvář města a určují naše trasy, jimiž se mezi zástavbou pohybujeme. Chceme lidem přinést možnost zajít také jednou dovnitř a posílit tak zájem veřejnosti o své okolí,“ uvedla koordinátorka festivalu Andrea Šenkyříková z neziskové organizace Otevřená společnost, která licenci festivalu pro Českou republiku získala.

Více informací najdete zde.

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button