Festival čokolády v Táboře

Největší festival čokolády svého druhu u nás proběhne o prvním adventním víkendu v historickém centru města Tábora v kulturním domě Střelnice. Najdete zde špičkovou čokoládu ve všech formách a podobách. Již jste viděli čokoládový klobouk?

festival-011

 

To nejlepší s řadou překvapení

Základem festivalu je čokoládový trh, který nabídne teplou čokoládu, pralinky, tabulky, lízátka, ovoce v čokoládě, čokoládovou řeku, cukrářské zdobení, speciální novinkou bude nugátový kebab či čokoládové kalíšky s vybranými likéry. Z festivalu si můžete odnést i originální vánoční dárky v podobě čokoportrétu, fondue, vlastnoručně vyrobené čokolády a věnováním a nebo květiny z plastické čokolády. Děti si mohou zkusit výrobu čokoládové figurky, či lízátka z ovoce nebo perníku. Chybět nebudou ani fairtradeové produkty,poctivá regionální zmrzlina a kvalitní čokoládové pecky na potahování vánočního cukroví.

Foto: Marta Jedličková
Foto: Marta Jedličková

Hned 13 vzorků klasických, ochucených, origine a plantážních čokolád poteče v čokoládové řece, ze které můžete do sytosti ochutnávat a vyhodnotit tu nejlahodnější. Bude mezi nimi i Mokaia francouzského čokolatiera Michela Cluisela, které získala ocenění čokoláda roku 2013.

Milovníci sladkých dezertů si jistě nenechají uniknout kulinářské show našich předních kuchařů a cukrářů, představí se Lukáš Uher, Karolina Kocincová, David Šašek, Alena Kirpalová, Zbyněk Metelka a malování čokoládou předvede táborský Martin Svatek.Soutěžní přehlídkou dortů se pochlubí táborská Střední škola obchodu, služeb a řemesel.

 

Zábava pro děti i dospělé a jedna originální perla

V pátek zahájí stylovou Africkou pohádkou divadlo Harfa, program bude pokračovat degustací portského a origine čokolády a vyvrcholí energii nabitými kubánskými rytmy v podání kapely Mezcla Orquesta. Pohádky pro děti, ale i přednášky se sladkou tématikou jsou připraveny i na sobotu.

Skutečnou originální perlou bude ojedinělá přehlídka čokoládových klobouků s překvapením. V neděli můžete na vlastní oči sledovat jak vzniká čokoládová socha pod rukama Marie Hrbkové a být účastníky slavnostního zakončení s vyhlášením vítěze soutěže o nejhezčí dort.

To je jen malá ochutnávka z pestré nabídky 1. ročníku Festivalu čokolády v Táboře. Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím sítě TICKETSTREAM, v Infocentru města Tábora, Café Budík Tábor a čokoládové síti BON BON.

Více na www.festivalcokoladytabor.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button