AtterseeZprávy

Ferrata Mahdlgupf v Attersee

Vystoupit vysoko po skalní stěně nad hladinu jezera je vždy úžasný zážitek. Právě takový vám nabízí ferata na Mahdlgupf přímo u břehu Attersee. Cesta není dlouhá, ale s krátkými úseky o obtížnosti C/D není vhodná pro děti ani začátečníky.

Foto: Werner Schnetzer

Krásná dlouhá ferrata na vrcholek Mahdlgupfů. Přímo u Attersee túra vede kolem mohutné bílé zdi tzv. „Weiße Wand“, vyžaduje ale kondici – téměř 1200 metrů lana vede až k výstupu přímo u vrcholu. Ve střední části je trasa příkrá a exponovaná. Po odpočinku v tzv. „lesíku“ následuje dlouhý úsek cesty po hřebeni. jedná se o krásnou trasu s nádherným výhledem na jezero a krátkými, strmými pasážemi. Na konci vede ještě o něco příkřejší závěrečný výstup na samotný vrchol.

Foto: Werner Schnetzer

Ferrata představuje výzvu pro zkušené lezce a úžasnou zážitkovou trasu, po jejímž výstupu se Vám naskytne krásný výhled na jezero Attersee.

Přesný popis obtížností jednotlivých úseků najdete na nákresu cesty. Obecně se dá říct, že obtížné pasáže se nacházejí ve střední části, jedna část D má kratší převis, pár strmých míst C/D, z větší části se leze v obtížnosti B/C. Výstup je dobře zabezpečen silným ocelovým lanem a železnými stupy. Na feratě je potřebná kompletní výbava na feraty včetně helmy.

Ferata je od 1. listopadu do 31. března uzavřena.

Bližší informace: www.klettern-attersee.at

 

V průběhu března Vám v rubrice Destinace měsíce představíme rakouský prázdninový region Attersee.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button