NezařazenéZprávy

Faerské ostrovy se v roce 2020 zavřou pro turisty kvůli údržbě

Faerské ostrovy, které ubytovávájí kolonii papuchalků a pozoruhodné krajiny se chystají uzavřít své brány turistům – ale je to z dobrého důvodu.

Populární řetězec ostrovů bude pro turisty na část roku 2020 uzavřen, aby se zachoval jeho ekosystém před houfem návštěvníků, kteří se každý rok vydávají do tohoto regionu.

Ostrovy se nachází se mezi Islandem a Norskem,  budou uzavřeny pro cestovní ruch – ale stále existuje způsob, jak se lidé mohou dostat na ostrovy během doby odstavení.

Během udržovací fáze uzavření bude pro veřejnost uzavřeno 14 turistických míst, včetně Slættaratindur – nejvyšší hory na Faerských ostrovech. Guðrið Højgaard, ředitel Visit Faroe islands, je součástí dobrovolnické skupiny, která zůstane na ostrově během udržovacího období. Mezi první dávku dobrovolníků patří cestovatelé z Mexika, Izraele, Austrálie, Číny a Spojených států.

Højgaard uvedl, že kvůli překvapivé popularitě dobrovolnického víkendu v roce 2019 se Faerské ostrovy budou konat každoročně – což znamená, že to nebude jediný čas, kdy bude ostrov pro turisty uzavřen. Dobrovolníci budou pracovat na projektech, jako je oprava turistické stezky na vrcholu Slættaratindur, nejvyšší hory na Faerských ostrovech, která naléhavě potřebuje obnovu po turistickém nárůstu o 10 procent ročně za posledních pět let.

Budou také zapojeni do rozšiřování infrastruktury a značení v populárních destinacích, jako je „visící jezero“ v Miðváguru a ostrov Mykines, kde můžete vidět kolonie papuchalků.

Výměnou za práci bude mít 100 dobrovolníků pokrytí místnosti a stravování – včetně slavnostní večeře v pátek večer s místními obyvateli – plus dopravu po ostrově. Cesta však nebude zcela zdarma – budou muset zaplatit cestu na ostrov.

Adéla Štechová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button