DopravaZprávy

Eurowings otevírají první základnu ve Španělsku

Partnerský článek

Eurowings, letecká společnost ze skupiny Lufthansa, otevírá svou první základnu v ne německy mluvící zemi, ve městě Palma de Mallorca. Španělský středomořský ostrov Mallorca patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Turistické organizace Mallorcy odhadují, že rekord 11,6 milionů návštěvníků z roku 2015 bude v letošním roce výrazně překonán. V souladu s tím je patrný i silný nárůst počtu cestujících na letišti Son Sant Joan v Palma de Mallorca.

Mallorca, Foto: Shutterstock
Mallorca, Foto: Shutterstock

Eurowings nabydou na letišti v Palma de Mallorca pozice významného hráče a od května 2017 umístí na ostrov první dvě letadla. Eurowings budou z Mallorcy v budoucnu nabízet řadu cenově příznivých, přímých spojení do Německa i dalších evropských měst a rozšíří tak síť linek s více než 130 destinacemi.

„Zákazníci v současné době jednoznačně preferují cenově výhodné přímé lety – to platí v celé Evropě i mimo ni,“ říká obchodní ředitel Eurowings Oliver Wagner. „S novými Germanwings vyvíjíme dynamický celoevropský systém cenově příznivých letů. Naše první základna ve Španělsku je na této cestě dalším důležitým krokem.“

Expanze Eurowings přinese rovněž růst a nová pracovní místa ve Španělsku. Letecká společnost sestaví na jednom z Baleárských ostrovů posádky obou nových Palma-letadel a tím tak v prvním kroku vytvoří 75 nových pracovních pozic v kokpitu a kabině.

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button