Emirates začne do Bangkoku létat pětkrát denně

Po spuštění linek na ostrov Phuket a do Ho Či Minova Města a po navýšení kapacity linek do Manily, Jakarty, Kuala Lumpur a Singapuru přichází další posílení Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, posiluje svůj vztah k jihovýchodní Asii, začne létat pětkrát denně do Bangkoku. Toto oznámení přichází jen několik týdnů po zahájení denní linky na ostrov Phuket.

Emirates chystá nové linky... Foto: Emirates

Emirates chystá nové linky… Foto: Emirates

Od 31. března bude společnost Emirates provozovat mezi Dubají a Bangkokem 35 letů týdně. Společnost provozuje i denní linku z Bangkoku do Hongkongu obsluhovanou letounem A380 a linku z Bangkoku do Sydney navazující na linku do Christchurche. Celkem, i s lety společnosti na ostrov Phuket, budou letouny Emirates odlétat z Thajska 56 krát týdně.

Od 31. března začne společnost létat čtyřikrát denně také do Kuala Lumpur.  Do Manily létá čtyřikrát denně již od 1. ledna a do Jakarty začne létat třikrát denně od 1. března. V témže regionu došlo koncem loňského roku, v prosinci 2012, k navýšení kapacity letů do Singapuru nasazením 517místného letounu A380. V loňském roce byly také zahájeny lety do Ho Či Minova města.

„Společnost Emirates provozuje lety do Bangkoku od roku 1990. Navýšení kapacity v kombinaci se spuštěním linky na ostrov Phuket v prosinci minulého roku dokazuje, jak velký význam pro společnost thajský trh představuje,“ řekl Salem Obaidalla, senior vice prezident pro obchodní operace pro Dálný východ, Austrálii a Oceánii, „Tato nová linka pomůže thajskému turismu přilákat ještě více návštěvníků ze zemí Blízkého východu a tradičné silných trhů jako je Evropa nebo Austrálie a Oceánie. Pasažéři i zákazníci nákladní divize získají ještě více z naší rozšiřující se letecké sítě a budou si moci vybrat pro sebe ten nejvhodnější z pěti letů denně mezi Dubají a Bangkokem.“

„Spojujeme jihovýchodní Asii s více než 120 destinacemi ve více než 70 zemích. Posílení linek do Kuala Lumpur, Manily, Jakarty a Singapuru a přidání Ho Či Minova Města do naší letecké sítě je důkazem vzrůstajícího významu regionu pro naše služby,“ dodal Obaidalla.

„K navýšení letů na trase Bangkok – Dubaj došlo právě včas, tak aby mohli naši thajští zákazníci plánovat své dovolené u příležitosti oslav svátku Songkran. Společnost tak může vyhovět vysoké poptávce po letech do Bangkoku v tomto svátečním období, řekl Jabr Al-Azeeby, ředitel společnosti Emirates pro Thajsko a Indočínu.

 

Thajští exportéři a jejich obchodní partneři budou mít nově možnost využít nákladní kapacity 105 tun týdně v každém směru, která celkově zvýší kapacitu nákladní divize Emirates SkyCargo na 750 tun týdně v každém směru. Z Thajska se vyváží především elektronické součástky, šatstvo, kosmetické produkty, farmaceutické a rychle se kazící výrobky. Do Thajska se naopak dováží součástky pro automobilový průmysl, oblečení a potraviny.

Linku bude obsluhovat letoun Airbus 330-200L, který nabízí místa ve všech třech cestovatelských třídách. Let EK376 bude odlétat z Dubaje v 3:40 a do Bangkoku přiletí v 13:00. Zpáteční let EK377 bude odlétat v 15:25 téhož dne a na mezinárodní letiště v Dubaji přiletí v 18:30. Od 1. září bude linku obsluhovat Boeing 777-300ER, také nabízející místa ve všech třech třídách.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..