DopravaZprávy

Emirates bude létat pětkrát denně na Nový Zéland

Letecká společnost Emirates oznámila, že 1. března 2016 spustí novou přímou linku z Dubaje do Aucklandu, čímž Nový Zéland spojí s mnoha z 38 evropských destinací, a to pouze s jednou zastávkou v Dubaji.

Foto: Emirates
Foto: Emirates

Nová linka doplní již existující lety společnosti, konkrétně to znamená, že Emirates bude na Nový Zéland provozovat pět pravidelných letů. Ve třech případech je zajistí dvoupatrovým letadlem A380, kterým bude přes Austrálii létat do Aucklandu. Do Christchurch cestující dopraví Boeing 777-300ER a nová přímá linka bude obsluhována Boeingem 777-200LR.

Díky nové lince bude Nový Zéland blíže než kdy dříve. Odhadovaná doba letu je necelých 16 hodin z Dubaje na Nový Zéland a 17 hodin a 15 minut v opačném směru. Létat se bude každé tři hodiny v obou směrech.

„Dlouhá cesta na Nový Zéland bude nyní s jedinou zastávkou rychlejší a pohodlnější. Je to pozitivum, které ocení jak podnikatelé, tak turisté i krajané a ostatní cestující z Evropy, Afriky a Blízkého východu,“ poznamenal předseda a výkonný ředitel Emirates Airline a Emirates Group Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

[box]

Spoj na Nový Zéland ponese označení EK 448 a z Dubaje bude odlétat v 10:05 a do Aucklandu přiletí následující den v 11:00 (místního letního času). Zároveň nabídne rychlé spojení mezi Dubají a dalšími 24 evropskými destinacemi, kam Emirates létá. Cestující po příletu do Aucklandu budou moci využít řadu codesharových vnitrostátních linek partnerské společnosti Jetstar.

Naopak EK 449 bude odlétat ze Zélandu každý večer (místního letního času) ve 21:30 a následující ráno v 5:45 přistane v Dubaji. Cestující tak mohou navázat na lety do 38 evropských destinací, ale i do Indie, Afriky a na Blízký východ.

[/box]

Boeing 777-200LR, který budu nový přímý spoj obsluhovat, byl speciálně postaven pro ultra dálkové lety a dokáže přepravit až 266 cestujících. Stejně jako v ostatních letadlech společnosti Emirates, které létají na Nový Zéland, nabídne i toto tři cestovní třídy: osm kabin v první třídě, 42 polohovatelných sedadel v byznys třídě a 216 pohodlných sedadel v ekonomické třídě. Lidé ocení i štědré váhové limity pro zavazadla – v ekonomické třídě mohou mít až 30 kg, v byznys třídě 40 kg a v ekonomické třídě až 50 kg.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button