DopravaNovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Emirates se vrací k plné kapacitě do Brisbane, od února 2022 bude stoprocentně obnoven i spoj do Perthu

Letecká společnost Emirates zvyšuje od 16. prosince počet letů z Dubaje do Brisbane v souladu s uvolněním tamních vládních opatření týkajících se mezinárodního cestování poté, co Austrálie dosáhla 80% proočkovanosti. Od 5. února se vrátí také původní počet letů z Dubaje do Perthu pro plně očkované cestující. Emirates tak nabídne jak do Brisbanu, tak do Perthu celkem pět letů týdně.

Foto: Emirates

Cestující do Brisbane již nebudou muset podstoupit karanténu ve státem určeném zařízení, ale mohou se izolovat doma na základě splnění požadavků stanovených vládou státu Queensland. Plně očkovaní cestující do Perthu nebudou muset podstupovat karanténu při splnění podmínek Západní Austrálie pro zahraniční přijíždějící cestující.

„Máme velkou radost, že se naše kapacita letů do Brisbane a Perthu vrací na původní úroveň v rámci narůstající poptávky po cestování po celé Austrálii. To nám umožní nabídnout Australanům, kteří se chtějí vrátit domů za svými blízkými lepší spojení. Již jsme navýšili spoje do Sydney a Melbourne a vrátili zpět naši vlajkovou loď A380, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout pohodlné cestování do a z Nového Jižního Walesu,“ řekl Barry Brown, viceprezident Emirates pro region Australasie.

Cestovní požadavky při vstupu do Brisbane

Do Brisbane mohou přicestovat pouze osoby s australským občanstvím, dlouhodobým pobytem nebo nejbližší rodinní příslušníci občanů Austrálie. Negativní PCR test, ne starší 72 hodin, musí být předložen před odletem. Pro splnění podmínek domácí karantény musí cestující podstoupit další PCR testy první a dvanáctý den v karanténě. Před příletem do Queenslandu musí cestující zažádat a obdržet registraci o příletu do Queenslandu.

Cestování do Perthu

Vláda Západní Austrálie uvolnila omezení pro mezinárodní cestující, kteří mohou nyní vstoupit do Perthu bez nutnosti karantény po příletu, pokud budou mít potvrzení o plné vakcinaci schválenou australskými úřady a negativní PCR test ne starší 72 hodin. Cestující musí také zažádat o tzv. G2G pas. Po příletu bude nutné podstoupit další PCR test v rozmezí dvou až šest dní od příletu.

Emirates v současné době provozuje lety do více než 120 destinací včetně australských měst Sydney, Melbourne, Brisbane a Perth.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button