DopravaPartnerská sekceZprávy

Emirates od března zavedou denní linku do USA s přestupem v Aténách

Partnerský článek

Nová trasa Emirates, která bude uvedena 12. března 2017, zabezpečí celoroční letové služby mezi Spojenými státy a Řeckem. Denní linka z Dubaje na mezinárodní letiště Newark Liberty v New Yorku s přistáním v Aténách doplní čtyři stávající lety mezi Dubají a newyorským letištěm JFK.

Foto: Emirates

Nová denní linka Dubaj-Atény-Newark společnosti Emirates poskytne cestujícím celoroční letecké spojení mezi Spojenými státy a Řeckem – službu, která zde chyběla od roku 2012. Emirates bude na této trase provozovat letadla s širokým trupem Boeing 777-300ER, jež jsou poháněna motory GE90 od General Electric a nabízí 8 sedadel v první, 42 v byznysové a 304 v ekonomické třídě. Kapacita letadla Boeing 777-300ER pro přepravu nákladu činí 19 tun.

Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline, uvedl: „Řecká vláda a mezinárodní letiště v Aténách před nějakou dobou oslovily Emirates, aby zvážila zapojení trasy Atény-New York do své globální sítě. Emirates vyhodnotila, že prodloužení některého ze stávajících letů na trase Dubaj-Atény až do Newarku v New Yorku bude provozně i obchodně realizovatelné. Těší nás, že můžeme vyslyšet potřeby zákazníků, které byly dlouho opomíjeny jinými leteckými společnostmi. Rádi bychom poděkovali řídícím orgánům a našim partnerům v USA i Řecku za podporu uvedení této trasy.“

Spojené státy a Řecko již dlouho udržují úzké hospodářské vztahy, stejně jako silné bezpečnostní spojenectví. Po celá desetiletí podporovaly Spojené státy politiku, která pomáhá k rozvoji hospodářského růstu i dalších příležitostí pro investice USA v Řecku. Spojené státy se rovněž staly domovem nejpočetnější zámořské řecké komunity na světě čítající přibližně 1,3 milionu obyvatel.

V metropolitní oblasti New Yorku zároveň žije největší počet řeckých Američanů v zemi. Dostupnost leteckého spojení do Dubaje s jedním přestupem provozované totožnou aerolinkou uvítají nejen oni, ale i všichni cestovatelé, kteří směřují na Střední východ, do západní Asie a Afriky.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button