DopravaZprávy

Emirates nasadí na linku Dubaj – Bangkok od prosince A380

Letecká společnost Emirates oznámila zavedení čtvrté denní linky mezi Dubají a Bangkokem obsluhované letadlem A380. Ke změně letadla dojde 1. prosince.

Emirates A380, Foto: archiv firmy
Emirates A380, Foto: archiv firmy

Nové letadlo A380 nabízející místa ve dvou cestovních třídách bude obsluhovat linku provozovanou z Dubaje do Bangkoku jako let EK376 a z Bangkoku do Dubaje jako let EK377.  Dojde k navýšení kapacity letu o 255 sedadel. Celkem se kapacita sedadel do hlavního města Thajska a zpět navýší o 3 570 míst týdně.

Barry Brown, senior viceprezident divize Emirates pro obchodní operace na východě, řekl: „Thajsko je pro nás důležitý trh a A380 je od zahájení provozu do Thajska v roce 2009 mezi našimi pasažéry neuvěřitelně oblíbené. A380 v konfiguraci dvou tříd umožní ještě více pasažérům vyzkoušet let tímto revolučním letadlem na vlastní kůži. Linka z Dubaje do Bangkoku se těší mezi turisty i byznys pasažéry velké popularitě. Nasazení dalšího letadla A380 je klíčové pro uspokojení poptávky našich pasažérů. Navýšením kapacity podpoříme také další ekonomické výhody plynoucí ze spojení.“

[box]

EK376 bude odlétat z Dubaje ve 3:30 a přiletí na mezinárodní letiště Suvarnabhumi v 12:35 téhož dne. Let nabídne jednoduché spojení s evropskými a africkými destinacemi. Obzvláště oblíbený je mezi cestujícími z Velké Británie a Skandinávie, kteří míří do thajského hlavního města.

Zpáteční let EK377, který je oblíbený u cestujících ze zemí v oblasti Perského zálivu, odlétá z Bangkoku v 16:00, což je výhodný odletový čas především pro turisty, kteří se odhlašují z hotelu. Do Dubaje přiletí v 19:55 téhož dne. Celková délka letu je 6:55 minut.

[/box]

Letadlo Emirates A380 v konfiguraci dvou tříd má kapacitu 615 pasažérů, konkrétně 58 polohovatelných sedadel v byznys třídě a 557 sedadel v ekonomické třídě.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button